“Hüseyin Erhan istifa etsin, imzalayalım!”

*Frito Lay- SUMOTAŞ anlaşmazlığında, Frito Lay tarafı son sözünü söyledi. Genel Müdür Ece Aksel, önceki gün vilayet aracılığıyla SUMOTAŞ’a gönderdiği...

BÜYÜT

*Frito Lay- SUMOTAŞ anlaşmazlığında, Frito Lay tarafı son sözünü söyledi. Genel Müdür Ece Aksel, önceki gün vilayet aracılığıyla SUMOTAŞ’a gönderdiği protokol metninde, SUMOTAŞ Başkanı Hüseyin Erhan’ın yönetimiyle birlikte istifasını şart koştu. Aksel, “Hüseyin Erhan ve ekibi istifa etsin, hemen sözleşmeyi imzalayalım” dedi.
*Genel Müdür Ece Aksel, kendisiyle görüşen arkadaşımıza, “6 kamyon konusunda orta bir yol bulduk. 3 kamyonumuz İstanbul’a, diğer 3 kamyon da İstanbul dışına çalışacak. Sözleşme 3 yıllık olacak. Diğer konularda da zaten aramızda görüş ayrılığı yok. Ancak bizler, bu yönetimle ne bugün ne de yarın bir araya gelmek istemiyoruz” şeklinde konuştu.
*SUMOTAŞ, dün saat 18.00’e kadar, Frito Lay’ın “istifa şartına” bir cevap vermedi. SUMOTAŞ Başkanı Hüseyin Erhan, kendisiyle görüşen bir muhabirimize sadece,”Gelen teklifi inceliyoruz. Ancak pek kabul edilebilir bir yönü yok” cümleleriyle açıklama yaptı. SUMOTAŞ’ın en geç bugün kararını açıklaması bekleniyor.
*Edinilen bilgiye göre, Frito Lay SUMOTAŞ’a bugün akşama kadar “cevap verme ve sözleşme imzalama” süresi verdi. Eğer SUMOTAŞ’ın cevabı olumsuz olursa, Frito Lay hafta sonuna kadar yeni nakliye şirketi ile sözleşme imzalayacak. Eğer Hüseyin Erhan istifa ederse, sözleşme SUMOTAŞ ile bayram öncesi imzalanacak.

14 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR