“İzmit’te sürprize hazır olun”

  SP İzmit Belediye Başkan adayı Av. Zafer Mutlu, gazetemize yaptığı ziyarette çalışmaları hakkında bilgi verdi ve yerel seçimlerde İzmit’te sürpriz y...

 

SP İzmit Belediye Başkan adayı Av. Zafer Mutlu, gazetemize yaptığı ziyarette çalışmaları hakkında bilgi verdi ve yerel seçimlerde İzmit’te sürpriz yapacaklarını iddia etti. Saadet Partisi’nin Türkiye’nin geleceğini inşa edecek kadrolara sahip olduğunu söyleyen Mutlu, Önümüzdeki iki önemli seçimle birlikte milli görüşün farklılığının ortaya çıkacağını söyledi. Mutlu, İzmit’te büyük bir sürprize imza atacaklarını da ifade etti.

 

HEDEF; YÜZDE 30 OY

Türkiye’deki krizin hiç bitmediğini dile getiren Av. Zafer Mutlu, “Kimse farkında değil ama ülke yıllardır kriz içinde ve günü birlik bir yönetim anlayışı söz konusu. Emekliler bugün bin lira maaş altında zor geçiniyorlar. Bu seçimler yerel seçimlerin ötesinde bir seçim olacak. Biz yüzde 10 olan oyumuzu yaptığımız anketlerle yüzde 15’e yükselttiğimizi görüyoruz. Hedefimiz yüzde 30 oy ile birinci parti olmak” dedi.

 

BELEDİYENİN KAPILARI

HALKA AÇIK OLACAK

Son anket çalışmalarının kendilerine moral ve güç verdiğini de sözlerine ekleyen Mutlu, şöyle konuştu: “Bu bize güç ve enerji verdi. İzmit Belediyesi’nde kesinlikle meclis üyelerimiz olmalıdır. Herkese bu seçimleri Sirmen ve Doğan arasındaki yarış gibi gösteriyorlar. 3. veya 4. parti konuşulmuyor. bu demokrasi değil. İzmit’teki bu yarışta biz de varız, Saadet Partisi’nde hiçbir zaman hareket bitmez. Çok iddialıyız, gücümüzü görecekler. En büyük projemiz belediyenin kapılarını tamamen halkımıza açmak olacak.”

 

PROJELERİMİZ ÇOK KONUŞULACAK

İzmit’teki seçimleri kendi oylarını alarak kazanacaklarını belirten Av. Zafer Mutlu, sözlerine şöyle devam etti: “SP olarak gittiğimiz her yerde bize büyük bir ilgi var. Kimse tepki göstermiyor. Biz İzmit’te ses getirecek ve 30-40 yıl konuşacak projeler ile geliyoruz. Projelerimizi kitapçık haline getiriyoruz.”

 

SES GETİRECEK

PROJELERİ YOK

Endüstri meslek lisesinin yıkılarak bölgeye bir kent meydana kazındaracaklarını belirten Mutlu, “Ayrıca halk, ulaşım sorunlarını çözdüğümüzde bu gelişmeyi 30-40 yıl konuşacak. İzmit’e her zaman makyaj çalışmalar yapıldı. Kentsel dönüşüm çerçevesinde vatandaşına hizmet prensibini ön plana almayan rant ve kar endeksli bir belediyecilik anlayışı sürdürdüler. Bütün bunlara karşılık mahalle konakları, bisiklet parkurları, şelale projesi ve Gölkay projesini hizmet sayan bir belediyecilik gördük. Ciddi ve ses getirecek proje göremedik” dedi.

 

SOKAKLAR İÇİN

500 MİLYAN LİRA

İzmit’teki 5 yıllık bütçenin yaklaşık 750 milyon lira olduğunu söyleyen SP İzmit belediye Başkan adayı Av. Zafer Mutlu, bu meblağ ile kentin baştan sona yenilenebileceğini söyledi. Bu gelirin 500 milyon lirasını sokaklar için kullanacaklarını söyleyen Mutlu, “Bu kadar büyük paralarla yenilenmemiş ve kalıcı eser bırakılmamış bir tek sokak kalmaz” diye konuştu.

 

ULAŞIM SORUNU BİTECEK

Ulaşıma yönelik de özel projelerinin olduğunu söyleyen Mutlu, şöyle konuştu: “Ulaşım İzmit’in özellikle şehir merkezinin en büyük sorunlarından. Bu konuya bugüne kadar ciddi bir bakış açısı getirilemedi. Ulaşım ve otopark sorunu nedeniyle şehir merkezindeki trafik kargaşası hep var. İnanın yarın da var olacaktır. Şayet hizmet etme meselesini ciddiye almış olsalardı, ulaşım diye bir sıkıntımız kalmazdı. Olaya bakış açıları hep olumsuz oldu. Hizmet üretmek istemediler. Hep günü kurtarmak istediler. Biz ise bu konudaki projemizi hazırlıyoruz. İzmit, çok kısa zaman içinde ulaşım sorununu tamamen gündeminden çıkaracak.”

 

ÇÖZÜMLER HEP

GEÇİCİ OLDU

İlçenin bir diğer sıkıntısının altyapı olduğunu belirten Mutlu, “O kadar büyük gelirlere rağmen alt yapı problemleri bir türlü giderilemedi. Bu konudaki çalışmalar hep yetersiz kaldı. Hala üst bölgelerde şehir merkezine yağmur sularının sel oluşturduğu bir kentte yaşıyoruz. Aslında her sorun İzmit Belediyesi’ni ilgilendiriyor. Büyükşehir’in yapacağı projeler de ilçe belediyesini bağlıyor. Bizimle birlikte kaynaklar doğru ve ciddi çalışmalara aktarılacaktır. İzmit’e yapılan çalışmalar kalıcı olmadı ve geçici çözümler üretildi” diye konuştu.

 

HEP MAKYAJ YAPTILAR

İzmit’in geleceğine yönelik bir hizmetin yapılamadığından söz eden Mutlu, ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “İzmit bu kadar çok para ile daha büyük ve güzel hizmetler alabilir. Biz kent merkezleri ve otoparklar yapacağız. Bunların hizmetlerine baktığımızda hep makyaj çalışmalar yapıldığını görüyoruz” dedi.

 

MEYDAN NEFES ALDIRACAK

Çorba çeşmesinin kente kazandırdığı bir şeyin olmadığını söyleyen Mutlu, “Bu proje 10 sene konuşulmaz ama bizim projelerimiz 30-40 sene konuşulacak. Endüstri meslek lisesi kalktığında halkın rahat nefes alacağı alanlar olacak. Meydanın altında bir de otopark olacak. Tramvay ile İzmit çığır atlayacak ve herkes bizleri yıllarca konuşacaktır” açıklamasında bulundu.

 

HER YERE GİDİYORUZ

Yerel seçim çalışmalarına da değinen SP İzmit Belediye Başkan adayı Av. Zafer Mutlu, köy gezilerini tamamladıklarını belirterek, “Her mahalleye gidiyoruz. Köy gezilerimizi de tamamladık. Malta, Ayazma, Mehmet Ali Paşa mahallerine gittik ve halk bizi dikkatli bir şekilde dinledi. Birçok insan bizleri alkışladı. Mahalle gezilerimize Tavşantepe ile devam ediyoruz. Her gittiğimiz yerde ilgi görmek bizleri mutlu ediyor ve daha da güçlendiriyor” dedi.

 

HALK UMDUĞUNU BULAMADI

Mahalle gezileri sırasında ev ziyaretleri, kahve toplantıları ve STK ziyaretlerine önem verdiklerini belirten Mutlu, “Teşkilat olarak 30 Mart seçimlerini çok ciddiye alıyoruz. Çünkü ülkenin kaybedecek bir dakikasının dahi bulunmadığını iyi biliyoruz. Gitmedik ev, esnaf bırakmayacağız. Yaptığımız gezilerde halkımızın CHP ve AKP’den beklediği hizmeti bulamadığını rahatlıkla görüyoruz. Bu da Saadet Partisi’ni 30 Mart sürecinde öne çıkarıyor” diye konuştu.

 

SP’DE BİRLEŞME ZAMANI

Kent halkının sürekli iki arada bir derede bırakıldığını söyleyen Mutlu, sözlerini şöyle bitirdi: “İzmit, ne Sefa’nın cefasına, ne de AKP’nin sanal olarak oluşturduğu pembe tablolara teslim edilemez. Bu düşünceden ilçemiz bugüne kadar çok çekti. Belediyecilik milli görüşün işidir. Biz kadro ve inançla hizmete hazırız. İzmit’e Saadet lazım. Oyları bölmeyelim, gelin SP’de birleşelim.”

Zafer Mutlu kimdir?

 

1975 yılında İzmit’te doğdu. Babası merhum Halit Mutlu, Mehmet Ali Paşa esnaflarındandır. 27 Mayıs İlkokulu (Şu anki adı Kazım Karabekir), İzmit İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Üniversite öğrencisiyken aynı zamanda ticaretle uğraştı, Belsa Plaza ve İstiklal Caddesi’nde giyim mağazaları işletti. 2004 yılından itibaren Kocaeli Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. Öğrencilik yıllarında Milli Gençlik Vakfı’nda çalışmalarda bulundu. Belsa Esnafları Derneği’nde yöneticilik yaptı. Anadolu Gençlik Derneği İzmit İlçe Başkanlığı ve Saadet Partisi İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Evli ve üç çocuk babasıdır. Eşi Leyla Hanım Düş Treni Yetenek Geliştirme Merkezi’nin işletmecisidir. Zafer Mutlu 2014 yerel seçimlerinde Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan adayı oldu.

04 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR