“Sen gönüllerin başkanısın”

    Körfez Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Reşat Başar, Körfez Erzurumlular Sosyal Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Kendisi de...

BÜYÜT

 

 

Körfez Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Reşat Başar, Körfez Erzurumlular Sosyal Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Kendisi de aslen Erzurumlu olan Prof. Dr. Başar, Dernek Başkanı Yavuz Göydemir, Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri tarafından “Sen gönüllerin başkanısın” diye samimi bir şekilde karşılandı.

 

Başar’a Prof. Dr. Cüneyd Özkürkçügil, Prof. Dr. Mithat Fırat Özer, Yrd. Dr. Dr. Ömer Kurtaş, Yrd. Doç. Dr. Safiye Başar, Öğr. Gör. Kazım Çelik, ayıca, Kadın Kolları Başkanı Senan Uygun, Mehmet Kaçar, Tuğman Kayalı, Hamza Sucu, Figen Ergün, Nevra Şeker ve Osman Şeker de eşlik etti. Başar “Memleket özlemimizi biraz hafiflettim Erzurum'a gidermişçesine heyecanlanıyorum buraya her gelişimde. Bana ailem kadar yakınsınız kendimi evimde memleketimde hissediyorum” dedi. Prof. Dr. Reşat Başar, hemşehrilerine, Körfez’in sorunları, göreve geldiklerinde yapacakları projeler, derneklerin önemi, göreve geldiklerinde tüm derneklerle geliştirecekleri ilişkiler konusunda ayrıntılı açılamalarda bulundu.

KÖRFEZ’İ AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Başar: “Ben akademisyenim, eğitimciyim. Ülkemin her yerindeki sorun benim sorunumdur. Ben yıllarca Hereke'de Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı yaptım. AKP’li Belediye oradaki Fakülteyi yok saydı. AKP yönetiminden memnun olmadığım için aday oldum. Vatandaş olarak halkçı bir belediye olmadığı için aday oldum. Körfez, fabrikalara, limanlara ve TIR’lara göre yapılandırılmış, insana özgü bir yapılanma yok. İnsan önemsenmiyor. Körfez halkını Körfez’in merkezine alarak, Körfez’in öznesi yaparak yani insana özgü bir kent yapacağız. Diğer partiler ya da Yerel Yönetim ne yapmamış bizi ilgilendirmiyor. Bundan sonra ne yapacağımız önemli. Körfez’in ulaşım, işsizlik, çevre, sosyal, sağlık, imar, eğitim ve köylünün sorunları gibi tüm sorunlara el atacağız. Çünkü, Körfez şu hali ile gerçek bir ilçe, yaşanabilir bir kent değil. Sizden oy istemeye değil, desteğinizi artırmanızı istemeye geldim”. 

05 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR