Belsa Plaza esnafı belediyeye tepkili!

Belsa Plaza İş Merkezi esnafı önceki gün iş merkezi içinde bulunan Kilim Cafe’de düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Belsa Plaza Esnafla...

Belsa Plaza İş Merkezi esnafı önceki gün iş merkezi içinde bulunan Kilim Cafe’de düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Belsa Plaza Esnafları Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen programda esnaflar Belza Plaza olarak sorun ve sıkıntılarına çözüm bulunmasını istedi.

 

"TALEPLERİMİZE KULAK VERİLSİN"

Belsa Plaza Esnafları Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Güner İzmit Belediyesi’nin Belsa esnaflarının taleplerine kulak vermesi gerektiğini dile getirerek, “Belsa Plaza esnafları olarak Belsa Plaza Yönetimine biz de buradayız diyerek, sesimize kulak verilmesini istiyoruz. Belsa Plaza yönetiminden, tarafımızca sunulan isteklerimizin duyarsız kalmamasını istiyoruz” dedi.

 

"GÜVENLİK ARTIRLSIN"

Belsa içinde toplam 270 esnafın olduğunu bunlardan 70 tanesinin ise dernek üyesi olduğunu ifade eden Güner, “Biz Belsa Plaza esnafları olarak güvenliğin artırılmasını, tuvaletlerin ücretsiz olmasını, temizlik ve bakımının yapılmasını istiyoruz. Yönetime kat malikleri olarak aidatları biz ödüyoruz. Onun için esnafların taleplerinin dikkate alınmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“BİZE SORULMUYOR”

Belsa Plaza Esnafları olarak sorunlarına çözüm bulunmasını isteyen Ömer Güner, “Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta yapılan genel kurulda İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut yeniden Belsa Plaza Yönetim Başkanlığına seçildi. Ancak İbrahim Bulut kat malikleri olarak bizleri dikkate almıyor. Kendisi ile görüşmek için Başbakanlık İletişim Merkezi’nden randevu almak gerekiyor. Şimdi ise Belsa Plaza içindeki eski tuvalete mescit yapmak istiyor. Biz bizlere sorulmadan, fikrimiz alınmadan burada bir şey yapılmasına karşıyız” dedi.

 

“TEMİZLİK HİZMETLERİ YETERLİ DEĞİL”

Güner, “Belsa Plaza girişinde güvenlik bulunmaktadır. Kafelerin olduğu katlarda güvenlik olması gerekiyor. Bunun için de güvenlik önlemlerinin artması gerekiyor. Temizlik hizmetleri yeteri kadar verilmiyor. Bunun artması gerekiyor. Belsa Plaza içerisinde yapılması gereken bakım ve onarımlar bir türlü yapılmıyor. Tavanlardan su gelmektedir. Bir çok dükkana su giriyor. Dış cephe değişmesine karşın içeride bir şey yapılmamıştır” ifadelerine yer verdi.

 

“BU DURUMA SON VERİLSİN”

İzmit Belediyesi Başkan Vekili Bulut tarafından Belsa Plaza’nın AVM yapılacağı açıklanmaktadır diyen Ömer Güner, “Belediye tarafından ruhsat verilirken ne iş yapılacağını sorması gerekiyor. Aynı üründen birçok dükkan bulunmaktadır. AVM oluşması için yönetimin değişmesi gerekiyor. Bizleri dinlemeden kararlar alınmaktadır. Bu duruma son verilmesi gerekiyor” diyerek sözlerini noktaladı. Serkan BORLAK

es1-002.jpg

es2-003.jpg

01 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

belsalı - Ömer her zamanki gibi esnafı toplayan açıklama yapmak isteyen, esnafın görüşünü almak isteyen bulut'un konuşmasına müsaade etmedi. Goy goy la bağırış çağırışla toplantıyı sabote etti.

Yanıtla . 0Beğen 01 Şubat 12:25
02

muhsin - Belsanın anormal çocuğu Ömer. her hafta aynı şeyleri söylüyor, sizde yazıyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen 01 Şubat 12:25
01

ızmıtlı - 270 ın 70 ı uye olacak sonra hak ıddıa edecek...nerdede gorulmus boyle bır sey..AIDAG bıle odemıyor bır cay tostu 15 TL den kakalıyorsunuz....

Yanıtla . 0Beğen 01 Şubat 12:25
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR