Nazlıgül: Türkiye’de iktidar kadar muhalefet boşluğu da var

Demokrat Parti (DP) Milletvekili adayı Mustafa Nazlıgül, yaptığı basın açıklaması ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Demokrasi ve herkes...

BÜYÜT

Demokrat Parti (DP) Milletvekili adayı Mustafa Nazlıgül, yaptığı basın açıklaması ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Demokrasi ve herkes için zenginlik amacı ile sahada çalıştıklarını ve Türkiye’nin Demokrat Parti’ye her zamankinden daha fazla ihtiyacının bulunduğunu dile getiren Nazlıgül, bunun için milletten temsil yetkisi isteyeceklerini dile getirdi.

 

YAPACAKLARINI ANLATTI

AKP döneminde, DP’nin ülkeye sağladığı kazanımların satıldığını belirten Nazlıgül, “İktidar, Demokrat Parti’nin mirasını harcayarak bu günlere geldi. Artık AKP ömrünü tamamlamıştır. Ülkenin en büyük sorunu demokrasi, adalet ve eğitim sistemidir. İktidar eğitimi kendi ideolojik yapısına hapsetmiştir. Biz tam gün sistemi ile eğitimi yeniden yapılandıracak, fikir ve söz sahibi gençler yetiştireceğiz” dedi.

 

“HALK YOKSULLUĞA MAHKUM”

AKP’nin bakan ve çocuklarının karıştığı yolsuzluklar nedeniyle boynundaki yolsuzluk çanı ile dolaşmak zorunda kaldığını belirten Nazlıgül, şöyle konuştu: “Antep’de baklava çalan çocuğa işleyen hukuk, Reza’lara, Bilal’lere işlememektedir. Biz bu adaleti yeniden tesis edeceğiz. AKP döneminde üretmeyen, ancak tüketen bir toplum oluştu. Bu şekilde insanımız yoksulluğa mahkum edilmiştir. Muhalefet ise Cem Uzan gibi bir vaatler silsilesi hazırlamış. Fakat emeklinin, asgari ücretlinin açlık sınırının altında yaşaması sadece iktidarın değil, muhalefetin de ayıbıdır.”

 

“MUHALEFET BOŞLUĞU VAR”

Açıklamasının sonunda ülke seçmenine çağrıda bulunan DP’li Mustafa Nazlıgül, “Mevcut muhalefetin AKP’yi iktidardan indirmek gibi bir derdi yoktur. Bunu yapabilecek tak parti Demokrat Parti’dir. PKK’nın cirit attığı, toprak talebinde bulunduğu, yolsuzlukların ayyuka çıktığı, adaletsizliğin giderek arttığı bugünkü siyaset sahnesi, Türkiye’de iktidar olduğu kadar muhalefet boşluğunun da bulunduğu gösteriyor. Türkiye’nin şaşan rotasını yeniden yoluna getirmek için Demokrat Parti’ye ihtiyaç vardır” diye konuştu.

04 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR