Üniversite öğrencilerinden ithal öğretmen protestosu

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi, önceki gün Milli Eğitim Bakanlığı’nın 40 bin yabancı öğretmen istihdam etme kararını protesto etti.Kocaeli Ünive...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi, önceki gün Milli Eğitim Bakanlığı’nın 40 bin yabancı öğretmen istihdam etme kararını protesto etti.

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yabancı öğretmen istihdam etme kararına karşı önceki gün Sabri Yalım Parkı’nda basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Ramazan Çakırca, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin ve MHP Milletvekili Aday Adayı Hasan Galyan da katıldı. Basın açıklamasını yapan Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Samet Şahin, Başbakan’a seslenerek, “İlla ithal eleman alacaksanız biraz Bakan ithal edin de farklarını görelim” dedi.

EĞİTİM ÖZELLEŞTİRİLEMEZ
Şahin, “Bu karar bizim için yıkım olmuştur. Üniversite gençliğinin azmi ve gururu kırılmıştır. Amaç kendi çocuklarınızdan intikam almaksa ve onlara gelecek korkusu yaşatmaksa başardınız. İsterseniz eğitim fakültelerini kapatın ki bakanlığınızı daha rahat yönetirsiniz. Eğitim yuvaları fabrika değildir. Özelleştirilemez. Türkiye dışında alınan ve bizlere dayatılan böyle bir kararı asla tanımayacağız. İlla ithal eleman alacaksanız biraz Bakan ithal edin de farklarını görelim. Yabancı hayranlığının eğitim getirimci olarak görme sevdasıyla birleştirilmesine hayır diyoruz. İthal öğretmenlere de ithal fikirlere hayır diyoruz” dedi.

06 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR