15 Temmuz için onlar ne dedi?

          AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz: “Her daim nöbetteyiz” “Tarihi destanın yıldönümünde aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoru...

 

 

 

 

 

AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz:

“Her daim nöbetteyiz”

akif-005.jpg

“Tarihi destanın yıldönümünde aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Kahraman Gazilerimize minnettarız. Darbeye karşı duran, günlerce milli irade nöbetleri tutarak ülkemizin geleceğine sahip çıkan milletimizin şanlı direnişini saygıyla yad ediyorum. FETÖ’nün bu kanlı darbe teşebbüsünü unutturmayacağız. Kahraman milletimiz lideriyle bütünleşerek darbe teşebbüsün geçit vermedi. Devlet başkanımız şapkasını alıp gitmedi, milleti ile birlikte darbecilere meydan okudu. Din ve devlet, mülk ve millet muhafazası için her daim nöbetteyiz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.”

 

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı:

“Milletimiz destan yazdı”

saffet-004.jpg

“15 Temmuz 2016 tarihinde alçak bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. O gece hain saldırıyı püskürtmek için canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim. Türk ordusunun içine sızan hainler, ellerinde Türk Bayrakları ile sokağa çıkan vatandaşlarımıza kurşun sıkmış, tarihinde ilk kez TBMM bombalanmıştır. Ancak, hainler ellerindeki silah ve tanklara rağmen halkın karşısında çaresiz kalmış, milletimiz bu alçak darbeyi püskürtmüştür. Halkın direnişi tarihe altın harflerle kazınacak bir destandır.”

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez:

“Tankları Kartepe’de durdurduk”

uzulmez-010.jpg

“15 Temmuz gecesi, 40 yıllık bir planın sonuydu. O gece hayatlarını kaybeden 249 şehidimizden Allah razı olsun. 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi daima ülkemize hep birlikte sahip çıkacağız. Vatan savunmasında hepimize bir görev düşmektedir. Şehit ve gazilerimizden Allah razı olsun. Kartepeli vatandaşlarımız olayların başlaması ile tankları ilk durduran, Perşembe Pazarı alanına giden ilk ilçedir. Bu anlamlı günde şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

 

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken:

“Diz çöktüremeyeceksiniz”

unal-012.jpg

“Darbe girişiminin başladığı anlarda Cumhurbaşkanımızın milletimizi meydanlara çıkmaya, devletini ve demokrasisini sahiplenmeye davet etmesi ile büyük bir destan yazıldı. Bu kalkışma halkımızın mücadelesi ve büyük direnişi ile sona erdirildi. Milletimiz devletine ve bayrağına sahip çıkmıştır. Bu unsurlar için seve seve canını feda edebileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Türkiye’nin diz çökmesini, pes etmesini bekleyenleri bugüne kadar sevindirmedik, yarın da sevindirmeyeceğiz.”

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker:

“Şehitlerimizi anıyoruz”

ado.jpg

“1 yıl öncü, büyüyen Türkiye’nin yürüyüşünden rahatsız olan dış güçlerin piyonu olan FETÖ’nün başlattığı kalkışma, milletimizin feraseti ve birliğiyle başarısız oldu. Milletimiz hainlere en güzel cevabı birlik ve beraberliğiyle, vatan aşkıyla kenetlenerek verdi. Necip milletimiz, Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla ‘tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan’ ülküsünde birleşerek, hainlerin kirli oyununu bozdu. Bu uğurda 249 vatandaşımız hayatını kaybetti. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

 

Belediye-İş Şube Başkanı Osman Şar:

“Darbe girişimini  KINIYORUZ”

osman-012.jpg

“15 Temmuz bildiğimiz klasik darbe girişimi değildi. Bazı askeri birimler ayaklanırken bazıları onlarla mücadele ediyordu. Darbeci yapının arkasında, yıllardır el üstünde tutulan; liyakate bakılmadan terfi ettirilen hâkimler, savcılar, polisler, valiler, kaymakamlar, bürokratlar, eğitimciler başta olmak üzere kamu görevlileri ile siyasetçiler vardı. KPSS sınavlarında soruları çalarak kamunun en kritik görevlere getirilenler, askere kumpas kuranlar vardı.”

 

“SALDIRIYI KINIYORUZ”

“Hain kalkışma sonucu 249 vatandaşımız şehit düşerken, 2 bin 193 vatandaşımız ise gazi oldu. Her vatandaşımız bu zorlu günde taşın altına elini koydu, dünya demokrasi tarihine altın bir sayfa ekledi. O kahramanlar olmasaydı bugün ülkemiz komşu ülkelerde yaşanan çatışmaların bir benzerinin yaşandığı bir ülke olacaktı. Onlara şükran borçluyuz. Belediye-İş olarak bu vesileyle hain darbe teşebbüsünü bir kez daha şiddetle kınıyoruz.”

15 Temmuz 2017 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ONUR - ACABA O AKŞAM O GECE NEREDE İDİLER.

Yanıtla . 0Beğen 15 Temmuz 15:27
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR