Pet Shop Sahiplerine Eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli genelinde ev ve süs hayvanları satışı yapanlara eğitim verdi. Ulusal ve uluslararası yasalarda yer alan hayvan h...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli genelinde ev ve süs hayvanları satışı yapanlara eğitim verdi. Ulusal ve uluslararası yasalarda yer alan hayvan hakları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

UZMANLARDAN BİLGİ ALINDI
Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlen eğitim programına Kocaeli genelinde ev ve süs hayvanı satanlar katıldı. Leyla Atakan kültür merkezinde düzenlenen eğitim programında eğitimci olarak İstanbul üniversitesi veteriner fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr Tamer Dodurka ve İstanbul çevre ve orman müdürlüğü milli parklar şubesi mühendisi Ahmet Yaşar Yıldız katıldı.

KANUNLAR AKTARILDI
Eğitim programı kapsamında katılımcılara Ev ve süs hayvanları satış barınma ve eğitim yerlerinin kuruluş, açılış, ruhsat, çalışma ve denetleme yönetmeliği, 5199 sayılı kanun, hayvanların korunmasına dair uygulama yönetmeliği, Cites sözleşmesi, hayvanların korunmasına dair Avrupa sözleşmesi hakkında bilgi verildi.

SERTİFİKA VERİLDİ
Katılımcılara bilgi veren Prof. Dr. Tamer Doduka Pet Shop ortamlarının hayvan psikolojisi için uygun ortam olmadığını bu ortamların hayvanlardaki olumsuz etkilerini azaltmak için Pet Shop sahiplerinin bilinçli olmaları gerektiğini belirtti. Eğitim programına katılan katılımcılara eğitim programını tamamladıkları için sertifika verildi.

11 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR