Yabancı öğrenciler Kocaeli’yi gezdi

KOÜ’de eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler, Gez Gör Kocaeli programı ile kenti tanıma fırsatı bulduBüyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İli...

BÜYÜT

KOÜ’de eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler, Gez Gör Kocaeli programı ile kenti tanıma fırsatı buldu

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Gez Gör Kocaeli programının konuğu kentte okuyan yabancı uyruklu öğrenciler oldu. Kocaeli’de yaşayan vatandaşların kenti tanımaları amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Kocaeli Uluslar arası Öğrenci Derneği (KİSA) üyesi yabancı uyruklu öğrenciler Kocaeli’yi tanıma fırsatı buldu. Gezi programı süresince doyasıya eğlenen, Roman ve Ankara havalarıyla coşan yabancı uyruklu öğrenciler, Türkçe söyledikleri şarkılarla hünerlerini de sergilediler.

KÜLTÜR EVLERİNİ GEZDİLER
Yaklaşık 60 yabancı öğrencinin katıldığı gezi, Büyükşehir Belediyesi Buz Pisti’nde başladı. Burada buz pateni yapan öğrenciler zaman zaman zeminin azizliğine de uğradı. Daha sonra Sekapark Otel’e geçen öğrenciler öğle yemeğinin ardından Seka alanına geçerek kültür evlerini gezdi.

DEPREMİ BİREBİR YAŞADILAR
Mevlevi Evi’nde Mevlevi kültürüyle ilgili bilgi alan öğrenciler, daha sonra Sismoloji ve Deprem Eğitim Merkezi’nde 17 Ağustos 1999’da yaşanan Marmara Depremi’ni birebir yaşadılar. Özellikle inşaat mühendisliği bölümünde okuyan öğrenciler, deprem eğitim merkezine büyük ilgi gösterdiler.

OSMAN HAMDİ BEY MÜZESİ
Kültür evlerinin ardından Gebze’ye doğru yola çıkan öğrenciler, Eskihisar’da bulunan Osman Hamdi Bey Müzesi’ni gezi. İlk Türk arkeologu kabul edilen ve çağdaş Türk müzeciliğinin kurucusu sayılan Osman Hamdi Bey hakkında bilgi alan öğrenciler, Osman Hamdi Bey’in eserlerini inceledi. Eskihisar sahili ve Çayırova’daki Kuştepe mesire alanında verilen molanın ardından son bulan gezide öğrenciler, final sınavlarının ardından stres attılar.

28 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR