Ak Gençlik, 2 bin adet fidan dikmeden önce mangal yaptı!

AKP İl Gençlik Kolları Başkanlığı “Orman Haftası” nedeniyle dün Umuttepe mevkiinde bulunan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hatıra Ormanı’na tam 2 bin adet...

AKP İl Gençlik Kolları Başkanlığı “Orman Haftası” nedeniyle dün Umuttepe mevkiinde bulunan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hatıra Ormanı’na tam 2 bin adet fidan dikti. Fidan dikme törenine AKP Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman ve İlyas Şeker, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gençlik Kolları Genel Merkez MYK Üyesi Elif Rabia Toptancı, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Fidan dikimi öncesinde başkanlar ve milletvekilleri katılım sağlayan partililere balık ekmek dağıttılar.

 

ÇALIŞMAYA DEVAM

Programın açılış konuşmasında AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “AK Gençlik Hatıra Ormanı programımıza hoş geldiniz. Bugün burada ve geçen yıl yapmış olduğumuz Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Hatıra Ormanı’na ağaç dikim çalışmaları yapacağız. Onun ardından da AK Gençlik Futbol Turnuvası için Doğu Kışla’ya gideceğiz. Seçim bittikten sonra teşkilatımız çalışmaya devam ediyor. Bu tür aktiviteler de teşkilatımızdaki muhabbeti artırıyor. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

‘AMACIMIZ DUYARLI BİRER VATANDAŞ’

Kahraman’ın adından Genel Merkez MYK üyesi Elif Rabia Toptancı ise, “Biz burada bugün şunun için toplandık. 81 il AK Gençlik Hatıra Ormanı projesi ile yola çıktık. Buradaki amacımız bizim çevreye duyarlı birer vatandaş olmak. O yüzden sayın milletvekillerimize, il başkanımıza il gençlik kolları başkanımıza katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Şimdiden elinize, yüreğinize sağlık” açıklamasında bulundu.

 

‘AK GENÇLİĞE YAKIŞAN BU’

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “AKP gençliği her zaman hayırlı, bereketli işler yapmıştır. Biz nerede yaramaz iş varsa orada yokuz. Nerede faydalı iş varsa her zaman da orada olacağız. AK Gençliğe yakışan bu. Yapılan işin en güzelini biz yapıyoruz. MYK üyesi Toptancı’ya da böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

‘GENÇLERİMİZE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR’

Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman da, “Biz kadim bir medeniyetin çocuklarıyız. Burada aslında ağaç dikme için bir araya geldik ama, şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Yeryüzünde tarih boyunca bizim medeniyetimizin ve Anadolu coğrafyasının misafirperverliğinin bugün bu çağda yaşandığı kadar misafirperver değildi. Bugün Kilis’te Kilis nüfusunun 3 katına yakın Muhacir misafirimiz vardır. Hiçbir şehrimizde sıkıntı yaşanmıyorsa bu bizim kadim medeniyetimizden kaynaklanıyor. Genç insan idealleri uğruna fedakarlıkta bulunan insandır. Gençlerimize çok iş düşüyor. Burada dikeceğimiz ağaçlar medeniyetimiz gibi büyür çınar olur” dedi.

 

‘BU ORMANI BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ’

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ise, “AKP Kocaeli Teşkilatları olarak her zaman durmadan yola devam eden bir teşkilatız. Ama dün bir eğitim çalışması vesilesiyle sabah 9’dan akşam 8’e kadar teşkilatlarımızda eğitim çalışmasındaydık. Evvelki gün başka bir çalışma. Bugün sabahtan itibaren İbrahim Başkanımızın erken yürüyüşüyle başlattığı program bugün ağaç dikme ile buradan sonra da gençlerimizin futbol turnuvasıyla bir araya geleceğiz. Geçen yıl ağaç dikme programında bir araya geldiğimiz aynı noktada bugün yine ağaç dikiyoruz. İnşallah bu ormanı birlikte büyüteceğiz” ifadelerine yer verdi. Ardından tüm partililer ağaç dikme eylemini gerçekleştirdiler. Serkan BORLAK

03 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Halıdere li - Halıdere de taş ocağı sayesinde binlerce ağaç sökülüp ormanlarımız katledilirken ve hâlâ devam ederken neden susuyorsunuz?

Yanıtla . 0Beğen 03 Nisan 16:47
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR