Gebze Koleji üniversite kurma yolunda

Gebze’de eğitim sektörünün köklü kurumlarından Özel Gebze Eğitim kurumları; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra üniversite öğrenimi...

Gebze’de eğitim sektörünün köklü kurumlarından Özel Gebze Eğitim kurumları; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra üniversite öğreniminde de var olmak istiyor. Eğitimi bir gönüllülük projesi olarak yapan Eyüboğlu ailesi 19 yıllık eğitim yatırımlarını üniversiteyle taçlandırmak istiyor.

 

“BÜROKRATİK AÇIDAN ZOR”

Vakıf üniversitenin kurulmasında birçok zor aşama olduğunu belirten Özel Gebze Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Eyüboğlu, “Vakıf üniversitesi kurmak bürokratik açıdan zor ve enerji istiyor. Hükümetimizin ve YÖK’ün üniversite kurma noktasında özel sektörün önünü açan çalışmaları var. Bu çalışmalar neticelenirse biz de Özel Gebze Eğitim Kurumları olarak kentimiz Kocaeli’ye bir üniversite kurmak istiyoruz” dedi.

 

“KOCAELİ İÇİN ARTI OLACAK”

Bu amaç doğrultusunda Körfez Sipahiler bölgesinde 500 dönüm arazi satın aldıklarını kaydeden Eyüboğlu, “Proje olarak fikir aşamasında olan bu hedefimizin hayata geçmesi Kocaeli için büyük bir artı olacaktır. Özel Gebze Eğitim kurumları olarak öğrencilerimizi hayata dünya standartlarında hazırlıyoruz. Avrupa kalitesinde çağdaş ve geleceği gören bir eğitim modelini destekliyoruz. Umarım Eyüboğlu ailesi olarak Kocaeli’ye güzel bir üniversite yapmak nasip olur” diye konuştu.

18 Kasım 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR