“Ulaşım sorununu çözemediler”

KESK’e bağlı sendikaların yöneticileri ile buluşan CHP’nin İzmit adayı Sefa Sirmen, Büyükşehir yönetimine yüklendi. Sirmen, ellerine geçen 20 milyar d...

BÜYÜT


KESK’e bağlı sendikaların yöneticileri ile buluşan CHP’nin İzmit adayı Sefa Sirmen, Büyükşehir yönetimine yüklendi. Sirmen, ellerine geçen 20 milyar dolarlık bütçeye rağmen ulaşım sorununun çözülemediğini söyledi

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, ilçe başkanı Selman Yıldırım, eski milletvekili Bekir Yurdagül ve partililer ile birlikte KESK Kocaeli Şubeler Platformu’nu ziyaret etti. CHP’liler ziyarette, platformun dönem sözcüsü ve BES Şube Başkanı Akın Şişman ile Eğitim-Sen Şube Başkanı Veysel Kaplan, ESM Şube Başkanı Yener Çalışkan, Yapı-Yol-Sen Şube Başkanı Selahattin Pehlivan ve SES Şube Başkanı Murat Harata tarafından karşılandı.

SEÇİMLER ÇOK ÖNEMLİ
Gerçekleşen ziyarette konuşan BES Şube Başkanı Akın Şişman, yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek, “Bu seçimler çok kritik bir hal aldı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini etkileyecek bir süreç yaşayacağız. Geride kalan 12 yılda yağmaya ve talana maruz kaldık. Aynı şekilde kamu çalışanlarının insanca yaşam talebinin AKP tarafından daha da geriletildi” diye konuştu.

KOCAELİ TALAN EDİLDİ
Şubelerinin defalarca polis tarafından basıldığını söyleyen Şişman, “Halen 47 arkadaşımız cezaevinde tutuluyor. Kocaeli tarihinde görmediği kadar yağma ve talana maruz bırakıldı. Limanlardan tersanelere ve taşocaklarına kadar her alan tavsiyeler ve özelleştirmeler yaşandı. Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu’nun da açıkladığı gibi kentimizdeki kanser oranında gittikçe artıyor. Yolsuzluk operasyonu da gösteriyor ki ülkemiz yağmaya, talana ve yolsuzluğa bırakılmış durumda. Artık Neo liberal belediyecilik bitmiştir. Gerçekten halkçı yerel yönetimlerin göreve gelmesi bir zorunluluktur” ifadelerini kullandı.

HİÇ PROJE ÜRETİLMEDİ
CHP Sefa Sirmen ise mevcut belediye yönetiminin 20 milyar dolarlık bir bütçeye sahip olmasına rağmen ulaşım sorununu çözemediğine dikkat çekti. Sirmen, “Türkiye’de bugüne kadar görülmemiş asrın soygunu diyebileceğimiz bir yolsuzluk var ortada. Bu anlayış aynı zamanda kendinden olmayanı yok sayan bir anlayış. Kentimizin acilen değişime ihtiyaç duyduğu ortadadır. Bu nedenle 30 Mart seçimleri hepimiz için çok daha önemli. Bu kente değer katan bütün projeler bizim dönemimizde gerçekleştirildi. Bizden sonra hiçbir toplumsal projenin yapılmadığını görüyoruz. 20 milyar dolarlık bir bütçeyle ulaşım sorununu çözemediler” dedi.

AKP EMEKÇİLERİ MAĞDUR ETTİ
İlçe başkanı Selman Yıldırım ise AKP’nin emekçileri mağdur ettiğini söyledi. Yıldırım konuşmasında, “AKP’nin en büyük mağduru emekçilerdir. Her yasa ve kanun değişikliğinde çalışanların ve emekçilerin haklarını iyileştirdiklerini söylüyorlar. Fakat görüyoruz ki her geçen gün çalışanlar üzerine baskı kuruluyor. Emekçiler alın terinin karşılığını aramaya çıktığı zaman karşısına polis dikiliyor. Mağduriyetin ortadan kalması ve hakların verilmesi siyasetçiler tarafından yapılmalıdır. Biz kendimizi sorumlu siyasetçiler olarak değerlendiriyoruz. Ancak omuz omuza verdiğimiz zaman sorunları çözebileceğimize inanıyoruz” dedi.

24 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR