KOÜ Dans Topluluğu Türkiye üçüncüsü oldu

KOÜ Halk Oyunları Dans Topluluğu, Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Halk Oyunları Yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. Yarışmaya Artvin Yöresi i...

BÜYÜT

KOÜ Halk Oyunları Dans Topluluğu, Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Halk Oyunları Yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. Yarışmaya Artvin Yöresi ile katılan topluluk sahne kullanımı, kostüm uyumu ve oyun gücüyle hakemlerden tam puan aldı.

KOÜ’NÜN EN İYİ DERECESİ
Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Halk Oyunları Yarışmasında Kocaeli Üniversitesi Halk Oyunları Dans Topluluğu büyük bir başarıya imza atarak üçüncü oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Uygulama Topluluğu Sorumlusu Murat İskenderoğlu tarafından çalıştırılan grup performansı ile yarışmaya damgasını vurdu. Ekip yarışma sonunda üçüncülük kupasını sevinçle havaya kaldırdı. Artvin yöresi oyunlarını en iyi şekilde yansıtan topluluk aldığı derece ile aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi’nin de en iyi derecesine imza attı.

ÖZVERİ BAŞARI GETİRDİ
KOÜ Halk Oyunları Topluluğu geçtiğimiz ekim ayından bu yana söz konusu yarışmaya büyük bir özveri ile hazırlanıyordu. Üniversite öğrencileri yoğun ders ve sınav dönemine karşın çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Verilen emek ise hafta sonu Antalya’da gerçekleştirilen yarışmada kendini gösterdi. Topluluk yarışmada sahne kullanımı, kostüm uyumu ve oyun gücüyle yarışma hakemlerinden tam puan aldı. Grup daha önce de yine Antalya’da düzenlenen üniversiteler arası halk dansları grup yarışmasında şampiyon olmuş ve final yarışmalarına katılma hakkı kazanmıştı.

23 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR