Körfez'in artık akademisi var!..

İlimizin başarılı spor adamlarından Metin Özkan'ın öncü olduğu akademinin açılışına spor camiası ve taban birlikleri yoğun ilgi gösterdi. Geleceğin s...

BÜYÜT

İlimizin başarılı spor adamlarından Metin Özkan'ın öncü olduğu akademinin açılışına spor camiası ve taban birlikleri yoğun ilgi gösterdi. Geleceğin sporcularını Tuncay Bukadin, Erdoğan Koç ve Ali Fırat Türker çalıştırıyor.

 

GURUR DUYULACAK TABLO

Yeni kurulan Körfez Belediyesi Spor Akademisi'nin açılışı 95 Evler'deki halı saha spor tesisinde yapıldı. Eski futbolcu Körfezli spor adamı Metin Özkan'ın önderliğinde gerçekleşen  organizasyona  Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, KASKF Başkanı Murat Aydın, Antrenörler Derneği Başkanı Remzi Demirer, MHK Eski Başkanı Mustafa Çulcu, ses sanatçısı Çılgın Sedat (Kapurtu) ve sporcu velileri katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Konuşmaların ardından protokol penaltı atışları yaptı. Tören sonunda futbol okulunda bulunan 238 sporcuya sertifika ve çeşitli hediyeler verildi.  

 

BİR METİN ÖZKAN KLASİĞİ

Körfez Belediyesi Spor Koordinatörü, proje mimarı Metin Özkan futbol okulunun amacını ve misyonunu şöyle açıkladı: "Çocuklarımızı erken yaşlarda sporla tanışmalarını sağlıyoruz. Onların bedensel, zihinsel, psikolojik, sosyal ve kültürel olarak gelişimlerine katkı veriyoruz, Akademimizdeki yetenekli çocukları tespit etmek, kulüplerimizin hizmetine sunmak ve Türk sporuna kazandırmak misyonu ile yola çıktık. Tüm konuklarımıza bize açılışımızda destek verdiği için binlerce kez teşekkür ediyorum". Gazetemiz Spor Müdürü Hakan Yağcıoğlu da konuşmasında sporun siyaset üstü bir şey olduğunu, bunun AK Parti ya da CHP’nin organizesiyle değişmeyeceğini, önemli olanın kutsal bir hizmet olduğunu söyledi.

 

İSMAİL BARAN: YENİ TESİSLERE HAZIR OLUN

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Belediye Futbol Okulu'nun açılışında önemli mesajlar verdi. Baran, "Körfez ilçemiz sanayi ve liman kentidir. Bundan böyle spor, sanat ve turizm kenti olmak da istiyoruz. Bölgemizde uluslar arası yelken ve kürek yarışları düzenlendi. Taşköprü yağlı güreşleri yapılıyor. Belediye olarak spor konusunda Metin hocamıza görev verdik, kendisi de sağ olsun çok güzel projelerle geliyor. Gençlerimiz her türlü spor branşı ile uğraşsın istiyoruz. Yeni spor tesisleri yapacağız, ilçemizdeki gençlere imkan sunacağız. Engellilerimiz için de düşüncelerimiz var. Olimpik yüzme havuzu çok yakında açılacak. 2015 yılında sahilde çok güzel halı saha tesisleri yapacağız" dedi.

 

MUSTAFA ÇULCU'DAN İNCELER...

Merkez Hakem Kurulu Eski Başkanı Mustafa Çulcu şunları söyledi: “Sayın İsmail Baran seçimlerden önce sporu erbabına vereceğini söyledi ve bunu da uyguladı. Belediyenin işi futbol takımı kurmak olmamalı, profesyonellik belediyeleri yıpratıyor. Kulüpleri doğru yönetmek için doğru adamlarla çalışacaksın. Yoksa paralar boşa gider. En iyi terbiye spordur"

22 Aralık 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR