“Büyükakın beni dövmeye kalktı !”

S.S.46 Nolu İhsaniye Kooperatifi Başkanı Özcan Karakoç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın’ın belediyenin önünde “şerefsi...

BÜYÜT

S.S.46 Nolu İhsaniye Kooperatifi Başkanı Özcan Karakoç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın’ın belediyenin önünde “şerefsizlik yapma deyip” kendisini dövmeye kalktığını söyledi

S.S.46 Nolu İhsaniye Kooperatifi Başkanı Özcan Karakoç, önceki gün gazetemize yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın için, “İhsaniye’deki güzergah sorunuyla ilgili Kent Kart’a geçildiği zaman sorunun çözeceklerine dair namus ve şeref sözü verdi. Kent Kart makinelerini araçlarımıza kurduk, ancak verilen sözler tutulmadı.Biz de makineleri açmadık, Büyükşehir’in namus şeref anlayışı bu mu?” demişti.

BENİ TEHDİT ETTİ
Karakoç’un bu açıklaması Büyükşehir Belediyesi yetkililerini rahatsızlık yarattı. Özcan Karakoç, dün yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın’ın gazetede çıkan açıklaması üzerine kendisini tehdit ettiğini söyledi. Karakoç, Tahir Büyükakın ile yaşadığı olayı şöyle anlattı;

BÜYÜKAKIN BENİ ARADI
Pazartesi günü saat 16.30’da Tahir Büyükakın beni aradı. Kendisine Yalova’da olduğumu, ancak saat 8 civarında döneceğimi söyledim. O da tamam, akşam 8’de görüşürüz dedi. Saat 8’de Derince Otobüs İşletmesi Esnaf Odası Başkanı Tevfik Karaaslan ile Büyükşehir Belediyesi’ne gittik. Belediyenin içinde güvenlik kısmında kendisi bekledik.

ŞEREFSİZLİK YAPIYORSUN

Saat 20.15’te beni aradı. Nerede olduğumu sordu. Belediyenin içindeyim dedim. O da bana, seni belediyenin önünde bekliyorum dedi. Ben de Tevfik abi ile birlikte belediyenin ön tarafına gittik. Gider gitmez bana, gazetelere ne biçim açıklama yapmışsın, ben sana namus şeref sözü vermedim, şerefsizlik yapıyorsun deyince, ben de kendisine doğru konuş, elbette söz vermiştin, şimdi de inkar ediyorsun, zaten hep böyle yapıyorsunuz” diye cevap verdim.

ÜZERİME YÜRÜDÜ

Böyle söyleyince üzerime doğru yürüdü, beni kolumdan tutup belediyenin kameraların olmadığı kısma götürmeye çalıştı. Beni tehdit etti. Ben de kendisine, senin oyununa gelmem, beni oyuna getirmeye çalışıyorsun deyip oradan ayrılmak için yürümeye başladım. Ama Tahir Büyükakın hala beni peşimden gelip beni tehdit ediyor, saldırmaya çalışıyordu. Tevfik abi Tahir Büyükakın’ın kolundan tutup bırakmıyordu.

SEKA PARK’TA SÖZ VERMİŞTİ
Şimdi diyeceksiniz, Tahir Büyükakın ne zaman söz verdi. Anlatayım; 3-4 ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Seka Park’ta minibüs kooperatifi başkanlarına yemek verdi. Ben de Başkan’a bir dosya verdim. Başkan dosyayı önce Genel Sekreter Ersin Yazıcı’ya, Ersin Yazıcı da beni Tahir Büyükakın’a yönlendirdi. Tahir Büyükakın Seka Park Otel’de de bana karşı oldukça agresif davranmıştı. Benim Büyükşehir’e dosya vermem, Saraylı, Şirinköy ve Yazlık kooperatif temsilcilerini rahatsız etti. Zira AKP ilçe yöneticileri olduğu için bana baskı yapıyorlardı. Bana sözlü saldırıda bulundular. Tahir Büyükakın da yaşanan bu gelişme üzerine beni tutup, tamam başkan, bu sorunu çözeceğime dair namus ve şeref sözü veriyorum demişti.

BANA BİR ŞEY OLURSA!

Şimdi ise kendilerine bu sözü hatırlatınca, rahatsız oldular. Beni belediyenin önüne çağırıp bana küfür edip, tahrik ediyor. Ben ona bir şey yapsaydım, çıkıp işte Özcan Karakoç belediyenin önünde yolumu kesti, beni tehdit etti diyecekti. Ama ben sağduyulu davranıp oyuna gelmedim. Ben kimseden korkmuyorum, Allah’a bir tek can borum var. Bu saatten sonra bana bir şey olursa, başıma bir şey gelirse sorumlusu Ulaştırma Daire Başkanı Abdülmuttalip Demirel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın ve Kara Ulaşım Müdürü Salih Kumbar’dır” dedi.

02 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR