50 ton ders kitabı toplandı

  İzmit Belediyesi anlamlı bir kampanyaya imza attı. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan bir çalışma ile eski ders kit...

BÜYÜT

 

İzmit Belediyesi anlamlı bir kampanyaya imza attı. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan bir çalışma ile eski ders kitapları toplanarak tekrar ekonomiye kazandırılıyor. Okulların tatile girmesiyle birlikte startı verilen çalışma ile tonlarca eski ders kitabı toplandı. Yetkililer, her yıl öğrencilere ders kitaplarının ücretsiz olarak verildiğini hatırlatarak eski kitapların boşa çıktığını ve kullanılmadığını hatırlattı.

 

ÖRNEK ÇALIŞMA

Bu nedenle öğrenciler ya da velilerin kitapların çoğunu çöpe attığını dile getiren belediye yetkilileri, geri dönüşüm çalışmaları sayesinde mili servetin heba olmasının önüne geçildiğini ve İzmit Belediyesi’nin bu konuda örnek bir çalışma sergilediğini dile getirdi.

 

OKULLARDAN DESTEK

Konu hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü ile de görüştüklerini belirten yetkililer, “Öncelikle okullarda duyurular yapılarak öğrencilerin kitapları çöpe atmamaları istendi. Bu çağrımız sayesinde 3 haftada 50 ton eski kitap toplayarak geri dönüşümünü sağladık. Hedefimiz en az 200 ton eski kitabı toplayarak ekonomiye geri kazandırmaktır” dediler. Okul yöneticileri de kampanyayı desteklediklerini belirterek İzmit Belediyesi’ni uygulama için kutladılar.

30 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR