Ellibeş, Pirireis İlkokulu’nun inşaatında inceleme yaptı

  Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, okullar zincirinin 2.si olan Pirireis İlkokulu’nun devam eden inşaatına giderek çalışmalar hakkında bilgi al...

BÜYÜT

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, okullar zincirinin 2.si olan Pirireis İlkokulu’nun devam eden inşaatına giderek çalışmalar hakkında bilgi aldı. İncelemelerde Genel Koordinatör Nihat Abiş ve Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman da hazır bulundu. Yaptığı incelemeler sonrasında açıklama yapan Başkan Mehmet Ellibeş, “Bilindiği gibi hazırlanan bir protokol ile Gazi İlköğretim Okulu’nun arsasına karşılık 5 adet okullar zinciri yapılmak üzere (Toplam 92 Derslik) Gölcük Belediyesi’ne devri gerçekleştirilmişti.

 

27 DERSLİKLİ OLACAK

 

 

Gölcük Belediyesi olarak Gazi İlköğretim Okulu arsasına karşılık, yapılacak 5 adet okullar zincirinin 2.si olan Pirireis İlköğretim Okulu 27 derslikli olarak 2014-2015 Eğitim Öğretime yetişecek” dedi. Başkan Ellibeş, “27 derslikli Pirireis İlkokulu’nun, bodrum + zemin+1.normal kat+2.normal kat + çatı arasından oluşmakta. Toplam inşaat  alanı 5562 metrekaredir. Okulun yapımı süratle devam ediyor” dedi.

 

 

OKULUN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

BODRUM KAT

Arşiv ve depo, sığınak (Beden eğitimi salonu olarak kullanılacak), kız-erkek  soyunma odaları, öğretmen soyunma odası, hizmetli odası, teshin merkezi, jenaratör, enerji odası, toplantı salonu, bay-bayan dinlenme odaları, wc (bay-bayan-engelli).

 

ZEMİN KAT

7 adet derslik (3 adet anasınıfı, 4 adet derslik), kantin, yemek salonu,2 adet müdür yardımcısı odası.

 

1 NORMAL KAT

9 adet derslik, müdür odası, fen ve teknoloji laboratuarı, öğretmenler odası, okul aile birliği odası, araç gereç odası.

 

2 NORMAL KAT

11 adet derslik, müdür yardımcısı odası, idari ofis, araç gereç odası, fen ve teknoloji laboratuarı.

 

ÇATI KATI

Konferans salonu, teknik oda, öğretmenler odası 3 adet çok amaçlı oda 3 adet (müzik dersliği, resim dersliği, bilgisayar dersliği), kütüphane ve arşivi bulunuyor.

 

Resim

Ellibeş

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, okul inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldı. 

13 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR