CHP Körfez İlçe’de Miroğlu için 200 istifa

CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Atakan Yavuz ve yönetimi, Mehmet Miroğlu yerine Ahmet Arıt’ın ilçe başkanlığına atanacak olması dolayısıyla ko...

BÜYÜT

CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Atakan Yavuz ve yönetimi, Mehmet Miroğlu yerine Ahmet Arıt’ın ilçe başkanlığına atanacak olması dolayısıyla komisyonlarda görev alan yaklaşık 200 gençle birlikte görevinden istifa etti.

CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları önceki gün bir basın açıklaması yayınlayarak çeşitli alanlarda görev alan 200 partili gençle birlikte gençlik kolları yönetiminden istifa etitklerini duyurdu. CHP Körfez İlçe Gençlik Kolları adına ilçe sekreteri İrfan Körpe yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada ilçe başkanlığı atamasında yaşanan belirsizlik ve Mehmet Miroğlu’nun yerine Ahmet Arıt’ın başkanlığa atanacak olması istifalara gerekçe olarak gösterildi.

MİROĞLU KABUL EDİLMEDİ
Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz gençlik kolları eski başkanı Atakan Yavuz, istifalarının nedenlerini açıkladı. Yavuz şunları söyledi “Geldiğimizde partinin hiçbir yapılanması olmamıştı. Biz gençlerle örgütlendik. Mahallelerde ve köylerde temsilcilikler oluşturduk. Birçok komisyon kurduk. Çok sayıda partili genç arkadaşımız bu komisyonlarda görev aldı. Bizler yaklaşık bir yıldır görevdeydik. Ancak son dönemlerdeki gelişmeler çalışmamıza engel oldu. Biz ilçe başkanı olarak Mehmet Miroğlu ismini istemiştik, bu kabul edilmedi.

İL YÖNETİMİ TAŞ KOYDU
Genel merkezden ve il yönetiminden bu ismin önüne taş koydular. 11 imza toplanmasına karşın bu ismin ataması yapılmadı. Parti içerisinde görev alan 200 arkadaşımızla bütün komisyonlardan, gençlik kolları yönetiminden ve temsilciliklerden istifa ettik. Bütün istifalar benim elimde bugün(dün) il gençlik kolları başkanlığına sunacağım. Biz hepimiz partiliyiz. Parti görev verirse yeniden yerine getirmeye hazırız.” Parti içi görevlerinden istifa eden gençlerin parti üyelikleri devam ediyor.

İSTİFA EDEN GENÇLİK KOLLARI YÖNETİMİ
Gençlik Kolları Başkanı Atakan Yavuz
Gençlik Kolları Sekreteri İrfan Körpe
Yönetim Kurulu Üyesi PelinTosun
Yönetim Kurulu Üyesi Melike Çileci
Yönetim Kurulu Üyesi Kıvanç Öker
Yönetim Kurulu Üyesi Baran Görgülü
Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yüksel
Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Otman
Yönetim Kurulu Üyesi Murat Karaman

06 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR