Evlilik Fuarı’nda hedef: 100 bin ziyaretçi

Kocaeli’nin fuarcılıkta bir fuar merkezi haline gelmesi için yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu zamana kadar birçok fuar organizasyonunu kente kazan...

Kocaeli’nin fuarcılıkta bir fuar merkezi haline gelmesi için yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu zamana kadar birçok fuar organizasyonunu kente kazandıran Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), ilkini 31 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdiği İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nın ikincisini tüm Doğu Marmara illerinin sanayi ve ticaret odalarının destekleriyle düzenliyor. Fuarın 3-6 Mart 2016 düzenleneceği belirtildi.

 

YOĞUN KATILIM

2. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nın tarihleri Kocaeli Ticaret Odası Sosyal Tesisleri Beyt’ül Kebap’ta gerçekleştirilen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya KOTO Başkanı Murat Özdağ, Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Çoşan, Hüseyin Cahit Akyol, Semih Barış, Şahin Kaya, Murat Altun, Mehmet Temizel, Fuar, Kültür Turizm ve Sanat Komisyonu Başkanı Alp Kayalar, Destekler, Proje ve Ar-Ge Komisyonu Başkanı Volkan Yılmaz, Basın Yayın Komisyonu Başkanı Halil Baylam, meclis üyeleri; Cafer Kozluca ve Mehmet Kaya, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır, KTO Meclis Başkanı Güngör Ayhan, KTO yöneticileri Erkan Çağlayan, Veli Yıldız, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerinden Fatma Aygün Kahya ve KOTO üyeleri katıldı.

 

FUAR MERKEZİ VİZYONU

Toplantının açılışında konuşan KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Odamızın, Kocaeli başta olmak üzere Doğu Marmara’yı, Anadolu yakasının fuar merkezi konumuna getirme vizyonu bulunmaktadır. Kocaeli’nin konumu ve hâlihazırda 35 bin metrekaresi kapalı bir fuar alanına sahip oluşu bu alanda bizi öne çıkarmaktadır. Bu hedefin gerçekleşmesi, ancak Doğu Marmara’daki odalar başta olmak üzere tüm dinamiklerin destekleriyle mümkündür” dedi.

 

25 BİN KİŞİ ZİYARETMİŞTİ

Geçen yılki başarılı fuarın ikincisi için teşvik olduğunu belirten Özdağ, “İlk fuara 200 firma katılmış ve 25 bin 320 kişi ziyaret etmişti. Doğu Marmara illerinin de desteğini alarak Türkiye’nin sayılı büyük organizasyonlarından birini yapmayı hedefliyoruz. Benzer işbirliklerinin devam etmesi arzusunda olduğumuzu da vurgulamak istiyorum” diye konuştu.

 

TOPLU TEŞEKKÜR ETTİ

Fuarın kapsamlı ve etki değerinin yüksek olacağını düşündüklerini de sözlerine ekleyen Özdağ, konuşmasına şöyle devam etti: “Fuara katkı veren Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, MARKA, KOSGEB yetkilileri ile bu organizasyonu birlikte gerçekleştirdiğimiz odalarımıza İnşaat Mühendisleri Odası’na, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği’ne, MOBESKO’ya, Kocaeli Terziler Odası’na, Kocaeli Artistik Kuaförler Derneği’ne, Teknolojim Bilişim Ses Işık Görüntü Sistemleri’ne teşekkür ederim.”

 

ÖNGÖRÜ 100 BİN KİŞİ

Özdağ, konuşmasının sonunda ise şu ifadelere yer verdi: “Birleşerek yükselmek gerekiyor. Fuar zamanının oldukça yoğun olmasını bekliyoruz. Katılım yoğun olacak ve çevre illerden servisler kaldırılacak. Fuarda görsel şovlar da olacak. Bu fuara 300’ün üzerinde firmanın katılmasını bekliyoruz. İlk fuarda hedefimiz 15 bin ziyaretçiydi. Bunun üzerine çıktık. Bu yıl ki öngörümüz 100 bin ziyaretçiye ulaşabilmektir.” Serkan BORLAK

21 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR