Şevki Yılmaz, Ortadoğu’da yaşananları değerlendirdi

İşte Yılmaz’ın yazısı: Suriye'nin mazlum ve mağdur Müslüman halkları, emperyalistlerin estirdiği "bahar rüzgârı" yalanına kanarak zalim Esed yönetimi...

BÜYÜT

İşte Yılmaz’ın yazısı:

Suriye'nin mazlum ve mağdur Müslüman halkları, emperyalistlerin estirdiği "bahar rüzgârı" yalanına kanarak zalim Esed yönetiminin kucağına ve tuzağına düşürüldüler. Bahar rüzgârına koşarken "kızıl rüzgar" belasına yakalandılar.

 

Bu mazlum halk tam 42 yıldır Suriye'nin Yezidi Esed iktidarından çok çekmişlerdi. Fakirleştirildiler, ezildiler, toplu katliamlara maruz kaldılar. Ama yılmadılar, sabrettiler. Tunus, Mısır ve Libya halklarının haklı kıyamını görünce cesaretlendiler. Emperyalistler ve baş patronu İsrail'in daha evvelki ayaklanmaların meydana getirdiği neticeden memnun olmadığını tahmin edemediler. Çünkü oralarda başı boşluk istiyorlardı. Irak gibi bölünme ve iç savaş arzuluyorlardı. Localardaki hesapları, Kahire'de, Trablusgarp'ta ve Tunus'ta tutmadı. Yılların birikimli ve kadrolu İhvani Müslimin (Müslüman Kardeşler) teşkilatı her yerde seçimleri kazanıp iktidara gelince, Suriye Müslümanlarını Yezidi canavarların kucağına terk ettiler. Diğer ayaklanan ülkelere veto hakkını kullanmayanlar, Suriye'ye müdahale kararını kızıl rüzgârın ülkeleri Rus ve Çin canavarlarına veto ettirdiler.

 

Şimdi bir taşla bir kaç kuş vurma niyetindeler. Hem Suriye'deki mevcut yönetimin devamını sağlamak istiyorlar. Hem de Türkiye'mizi İran'la ve Lübnan Hizbullahı'yla savaştırmak arzusundalar. Bu sinsi Siyonist planlarının en tehlikelisi. Ama maalesef İran Şia Cumhuriyeti ve Lübnan Hizbullah Partisi bu oyuna geldiler. Ve İsrail'in ekmeğine yağ ve bal sürmeğe devam ediyorlar. Ehli Kur'an ve Ehli Sünnetin imamı Hz. Hüseyin Efendimiz'in mazlumun yanında olan onurlu kıyamına ve duruşuna ihanet ettiler. Ve hâlâ da utanmadan, sıkılmadan ve Sünnetullah gereği başlarına Allah'ın göndereceği bela ve musibetlerden korkmadan zalim Esed'i yezid iktidarını destekleyebiliyorlar.

16 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR