Nevzat Doğan, Dünya Turizm Günü’nü kutladı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Doğan, mesajında, “İzmit, kültür, tarih ve turi...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Doğan, mesajında, “İzmit, kültür, tarih ve turizm kenti olmayı hak ediyor. Bu konuda her şeyimiz var. Şehrimizin hak ettiği bu değeri kazanması için biz de ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

‘İZMİT HALKI KAZANMALI’

İzmit’in artık sadece sanayi kimliği ile değil kültür, tarih ve turizm yönüyle anılmasını istediğini de belirten Nevzat Doğan, “İzmit’in binlerce yıllık geçmişi ve bir çok uyarlığa ev sahipliği yapmış bir zenginliği var. Bizler, artık kentimizin bu değerleriyle ön plana çıkmasını ve bundan da İzmit halkının kazanmasını istiyoruz. Eğer İzmit kültür, tarih ve turizm kenti olursa bundan esnafımız da herkes de kazançlı çıkar” dedi.

 

‘ADINI DÜNYAYA DUYURACAK’

Yönetime geldiği ilk günden bu yana İzmit’in artık turizm kenti olacağını söyleyen Doğan, “Bu şehir en kısa sürede adını turizm ile dünyaya duyuracak. Bu hedefimiz şehrimizin bütün dinamiklerinin birlikte güzel bir işbirliği içerisinde çalışmasıyla gerçekleşecektir. Hedefe ulaşmada üniversitemizden, sivil toplum kuruluşlarımızdan, odalarımızdan ve medyamızdan işbirliği ve destek beklemekteyiz” şeklinde konuştu.

26 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR