Vali’den Başkan’a ince ayar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla vatan toprağı için canlarını feda etmiş şehitlerimizin aileleri ve gaziler için...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla vatan toprağı için canlarını feda etmiş şehitlerimizin aileleri ve gaziler için bir yemek düzenledi

Etkinlikte konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Şehit olan çocuklarınız ve sizler devlete, millete olan görevlerinizi yerine getirdiniz. Şimdi sıra bizlerde. Bizler size karşı olan görevlerimizi yerine getirmekle mükellefiz” dedi. Konuşma sırası kendisine gelen Vali Ercan Topaca ise, “Bizim sizlere vereceğimiz hizmetler birer görev değil, birer onur, gururdur. Size görev icabı değil, onurla ve gururla hizmet etmemiz lazım” şeklinde konuştu.

500 ŞEHİT YAKINI KATILDI
Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirilen programa; Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Garnizon Komutanı Tümgeneral Muharrem Yavaş, Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Genel Sekreter Yardımcıları Tahir Büyükakın, Mustafa Çöpoğlu, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu ve yaklaşık 500 şehit ve gazi yakını katıldı.

“ÇOCUKLARINIZ VE SİZLER DEVLETE OLAN GÖREVLERİNİZİ YERİNE GETİRDİNİZ”
Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Şehitlerimizle, çocuklarımızla, evlatlarımızla övünelim. Ne kadar övünsek azdır. Şehitlik mertebesi parayla, pulla satın alınamaz ve herkese nasip olmaz. Şehit olmanın kadar büyük bir onur olduğunu; ancak Müslümanlar anlayabilir. Herkes bilemez; ama biz biliriz. Geçmişte Müslümanlar, Galiçya’da, Yemen’de, Kore’de, Allahuekber Dağları’nda ve dünyanın çok çeşitli bölgeleri ve ülkelerinde yüz binlerce, milyonlarca şehit verdi. Onlar ve sizin çocuklarınız görevlerini yaptı. Sizler ve çocuklarınız devlete ve millete olan görevlerinizi yerine getirdiniz. Şimdi görev sırası bizde. Şehit olan evlatlarımızın çocuklarına, kardeşlerine ailelerine Allah razı olsun diyeceğiz. Yardımcı olacağız. Sorunlarını, problemlerini çözeceğiz. Şehit ailelerimizle ve çocuklarıyla birlikte olalım istedik. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.

“GÖREVİN ÖTESİNDE BİR GURUR”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 500 şehit ailesini ağırladığı akşam yemeğinde bir konuşma yapan Vali Ercan Topaca, Başkan Karaosmanoğlu’nun aksi yönde bir açıklama yaparak, “Hüzünlüyüz. Üzüntülüyüz. Sizlerin yaşadığı duyguların neler olduğunu tahmin edebiliyoruz. Sizlere hizmet bizim için bir görev değil, görevinde ötesinde bir gurur, bir onur duyduğumuz bir şeydir. Sizlerin sıkıntı ve problemlerinize, sevincinize ve hüznünüze ortak olmak isteriz. Bir anne baba için en zor olan şey evladını kaybetmek, onu toprağa vermektir” ifadelerini kullandı.

“SIKINTILAR VE PROBLEMLER İÇİN ÖZÜR DİLERİM”
Vali Topaca, “Bugün sizlerden başınıza gelen sıkıntılar ve problemler için özür dilerim. Sizlere sıkıntı yaşatan memurlarımız olduysa onlar adına sizlerden özür dilerim. Eğer bir yanlışları varsa ve olduysa yine özür dilerim. Bizim, sizlere borcumuz var. Siz devlete ve millete olan borcunuzu fazlasıyla ödediniz. Sizleri üzmeden ve kırmadan, gönlünüzü alarak sizlere onur ve gururla yapılması gereken şekilde hizmet etmemiz gerekir. Allah razı olsun. Şehit çocuklarımıza, evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Sizlerden de vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirdiğiniz için helallik istiyoruz” şeklinde duygusal bir konuşma yaptı.

21 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR