Tapulu evine gidemiyor!

        Kocaeli son dönemde yaşanan ilginç ve trajikomik olaylarla gündeme gelmeye başladı. İlginç olayların bir yenisi de Körfez’de yaşandı. Üstelik...

 

 

 

 

Kocaeli son dönemde yaşanan ilginç ve trajikomik olaylarla gündeme gelmeye başladı. İlginç olayların bir yenisi de Körfez’de yaşandı. Üstelik bu olay öyle kolay anlaşılabilecek bir mesele değil. Aslında konunun kahramanı olan Şadan Orhan isimli kadın da meseleyi nasıl anlatacağını şaşırmış halde yaşadıklarını bizimle paylaştı. Tam manası ile biz Türk’lere özgü bir yaşam biçimi diyebileceğimiz bir hadise…

 

KİRADA YAŞIYORLARDI

Olay Körfez ilçede meydana geldi. İlçeye bağlı Hacı Osman Mahallesi İkizler Sokak’taki 13 numaralı apartmanın ikinci katında ikamet eden Rıfat Orhan’ın eşi, 3 çocuk sahibi Şadan Orhan, kiralık bir dairede yaşıyor. Orhan ailesi aradan geçen yılların ardından bir konut sahibi olmak için bir bankadan kredi başvurusunda bulundu ve uygun bir evi de bularak satın aldı.

 

60 BİN TL’YE SATIN ALDI

Satın alınan ev, ilçenin belki de ekonomik düzeyi en iyi olan bölgesi olan, Mimar Sinan Mahallesi’nde. Petkimliler Sitesi’nde bulunan daireyi çok beğenen Şadan Orhan, emlakçı ve ev sahibi olan Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı olduğu belirtilen Kazım Kenar ile anlaşarak, kullandığı 60 bin TL’lik banka kredisi ile evi satın aldı. Buraya kadar her şey çok normal. Fakat asıl olaylar evin satılmasından sonra yaşanmaya başladı. Çünkü satın alınan evde oturan kiracı aile, Orhan ailesinin beklediği türden insanlar değildi.

 

ÇIKMAMAKTA DİRENİYOR

Yaklaşık 3 buçuk yıldır evde kiracı olan Süleyman Yılmaz ve Zekiye Yılmaz, evden çıkmayı reddetti. Üstelik bunu mahkeme ve polise yapılan şikayetlere rağmen yapmaya devam etti. Şadan Hanım, aldığı eve taşınabilmek için de Süleyman Yılmaz ve Zekiye Yılmaz’ı mahkemeye verdi. Daha sonra ise yaşadığı mağduriyeti dile getirmek için Süleyman Yılmaz ile görüşmeye gitti. Fakat yine hiç beklemediği bir tepki ile karşılaştı.

 

HAKARET ETTİLER!

Olayın bu kısmını anlatan Şadan Orhan, “Bana çok kötü karşılık verdiler. ‘Sen hangi cesaretle bu evi alabiliyorsun, ben bu evi boşaltmıyorum. Kimse beni bu evden çıkartamaz’ diyerek beni sahibi olduğum evden kovdu. Bunun üzerine karakola giderek şikayetçi oldum. Fakat burada da bir sonuç elde edemedim” dedi.

 

MAHKEMEYE GİTMİYORLAR!

Şadan Hanım, yaşananlara karşı bu kez de hukuk yolunu tercih ederek konuyu yargıya taşımaya karar vermiş. Nitekim dava da açılmış. Ancak evden çıkmamakta direnen Süleyman Yılmaz ve Zekiye Yılmaz isimli şahısların mahkemeye gelmemeleri nedeniyle tarih sürekli değişti ve erteleme kararları nedeniyle Şadan Orhan, bu girişiminden de bir sonuç elde edemedi.

 

EVİMDE OTURAMIYORUM

Hatta işin daha da ötesinde Şadan Orhan, evde oturan kişiler tarafından ölümle tehdit edildiğini de öne sürüyor. Yaşadıkları nedeniyle isyan noktasına gelen Şadan Hanım, “Parasını ödediğim tapulu evimde oturamıyorum. Ölüm tehditleri alıyorum. 3 evladım var, başlarına bela almasınlar diye önlerinde durup engel olmaya çalışıyorum. Birileri artık bu meseleye el atsın” diye konuştu.

 

KİRAMI ÖDEYEMİYORUM

Yetkililerden yardım da isteyen Şadan Hanım, “Bankadan aldığım krediyi halen kirada oturduğum için ödeyemez duruma geldim. 1800 TL kira borcum birikti. Buraya bile komşumdan 20 TL borç alarak geldim. Ekmek alacak para bulamaz oldum. Eşim emekli olduğu için belediyeden yardım alamıyorum. Bana uzanacak bir yardım eli bekliyorum” ifadelerini kullandı.

29 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR