Çalışanın ve emekçinin yanındayız

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal ile Genel Sekreter Haldun Kurubacak’ı misafir etti. Başk...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal ile Genel Sekreter Haldun Kurubacak’ı misafir etti. Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir olarak her zaman çalışanın ve emekçinin yanında olduklarını söyledi.

HARB-İŞ GENEL BAŞKANI ZİYARET
Türk-İş’e bağlı Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal ile Genel Sekreter Haldun Kurubacak, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Bozal ile Kurubacak’a Harb-İş Genel Başkan Yardımcısı İdris Keşan, Genel Mali Sekreter Yavuz Koçak, Harb-İş Gölcük Şube Başkanı Turhan Yıldız, ilçe yöneticileri Metin Sert, Yahya Bulut ve Raşit Yiğit eşlik etti. Ziyarette Başkan Danışmanı Abdullah Erol da hazır bulundu.

BOZAL’DAN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR
Başkan Karaosmanoğlu’na konuk olan Harb-İş Genel Başkanı Bozal, ‘’Yaklaşık 5 ay önce yapılan kongrede, yeni yönetimimizi oluşturduk. Bize karşı olan yaklaşımınız ve manevi desteklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Ekibimizle beraber çalışıyoruz, çalışma hayatını ilgilendiren yasaları yakından takip ediyoruz’’ dedi.

İŞ KOLU SAVUNMA VE GÜVENLİK
Başkan Karaosmanoğlu’na kendilerini kabul etmesinden dolayı teşekkür eden Kurubacak ise, ‘savunma’ olan iş kollarının ‘savunma ve güvenlik’ olarak değiştiği bilgisini verdi. 23 bin üyesi bulunan sendikanın çalışmalarını aktaran Kurubacak, ‘’Gölcük’te görev yaptığımız dönemden bu yana bize verdiğiniz manevi destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Genel başkanımızla birlikte yola çıktık. Aynı sizin gibi dört dörtlük demokratik bir ortam oluşturabilmek için bir sürece ihtiyacımız var. Sizin de desteklerinizle bu süreci en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz’’ ifadesini kullandı.

BAŞKAN: MAAŞIMI EN SON BEN ALIYORUM
Harb-İş Genel Başkanı Bozal ile beraberindekilere görevlerinde başarılar dileyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Çalışanların problemlerine çözüm olacak şekilde sendikacılık yapabilmek zor bir iştir. Büyükşehir’de şirketlerle beraber yedi bin çalışanımız var. Çalışanlarımızın ücretlerini alın teri kurumadan veriyoruz. Kimseye haksızlık yapmıyoruz, işçimiz de bize güveniyor. Herkes parasını alıyor, ben maaşımı ondan sonra alıyorum. Ben maaşımı aldıysam, herkes almış demektir’’ şeklinde konuştu.

10 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR