15.Helva Şenliği coşturdu

        Kocaeli Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği’nin gelenekselleşen Helva Şenliği’nin 15’incisi önceki akşam Doğu Kışla Gençlik Parkında yapıldı. Bü...

 

 

 

 

Kocaeli Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği’nin gelenekselleşen Helva Şenliği’nin 15’incisi önceki akşam Doğu Kışla Gençlik Parkında yapıldı. Büyük ilgi gören şenliğe Vali Yardımcısı Osman Sarı, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, MAkedonya Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbrahim ve Ford Otosan Müdürü Cem Temel de katıldı.

 

MAKEDONYA’YA HEDIYE

 

Makedonya’nın Jupa Belediyesi’ndeki Türk okulları için 5 bin adet kitap ve ambulans da hediye edildi. 15 ton helva dağıtılan şenlikte Cüneyt Şentürk, şarkılarıyla gelenleri mest etti.

 

KARDEŞ ŞEHİR JUPA

 

Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Recep Altıntip destekleri için herkese çok teşekkür etti. Ardından konuşan Nevzat Doğan, bu kültürün yaşatılmak zorunda olduğunu vurgulayarak , “Jupa Belediyesiyle kardeş şehir olacağız. Bu gelenekler bizi bağlar, birlik olmamızı sağlar” ifadelerinde bulundu.

 

GECE YARISINA KADAR EĞLENCE

 

Konuşmalar sonrasında ambulansın anahtarı protokol üyeleri tarafından Jupa Belediyesi adına Ariyan İbrahim’e teslim edildi. Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbrahim ise “Bugün benim için en mutlu günlerden biri. Halkım adına çok teşekkür ediyorum. Daha çok yardıma ihtiyacımız var. Yaptığınız iyiliklerden dolayı sizi unutmayacağız” dedi.  Dans gösterileri ve konser gece yarısına kadar sürdü.

23 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR