MHP'de atama ve yenileme yapıldı

MHP’de yönetimi fesh olunan Darıca İlçe Başkanlığı’na Adem Emre Aygün atanırken, Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu yenilenen yönetimi ile yeniden başkan...

MHP’de yönetimi fesh olunan Darıca İlçe Başkanlığı’na Adem Emre Aygün atanırken, Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu yenilenen yönetimi ile yeniden başkanlığa getirildi.

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü partisinin il binasında haftalık basın açıklaması gerçekleştirdi. Konuşmasında genel ve yerel gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Ünlü, Darıca yeni ilçe başkanı Adem Emre Aygün'e atama belgesini verdi. Kurultay ile ilgili soruları da cevaplayan Ünlü,"Genel Merkez'in kurultay için verdiği 10 Temmuz tarihinde kurultayımız gerçekleşecek" dedi.

 

YETKİ BELGELERİNİ VERDİ

Konuşmasının başında Darıca İlçe başkanının değiştiğini Körfez ilçe yönetiminden de yenilenmeye gidildiğini dile getiren Ünlü "Kocaeli'ninde yakın takip ettiği gibi Darıca'da bir bayrak değişimi oldu. Önceki Darıca ilçe başkanı olan Fatih Kürşat Demir'in durumu sonrasında Darıca'da ciddi işler başarmış olan Adem Emre Aygün Darıca ilçe başkanlığına atanmıştır. Kendisine başarılar diliyorum. Aynı zamanda Körfez ilçe teşkilatımızın da yönetiminde yenilenme yaşandı, Körfez ilçe başkanımız Zeki Gürsu'ya de başarılarının devamını diliyorum" açıklamasında bulundu.

 

'ONLARDA İMZA ATMIŞLARDI'

Olağanüstü kongre süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünlü"MHP Kocaeli teşkilatları Genel Merkez'le yoluna devam edecektir.Çağrı heyetinin açıklaması herkesi bağlar. Kurultay 10 Temmuz 2016 da yapılacaktır. Siyasi partiler parti tüzüğüne göre yönetilir. Bizi bağlayan tüzüktür. Bu tüzüğün altında genel başkan adayı olan herkesin imzası vardır. Bu tüzüğün altına onlarda imza attılar" dedi.

 

'OTURUP ÇAY İÇECEKLERDİ'

Geçtiğimiz haftalarda parti içindeki muhaliflerin Ankara Anadolu Otel'inde kurultay yapma isteklerini de değerlendiren Ünlü, "Kurultaylar otel salonlarına sığacak bir bir kurultay değildir. MHP'nin kurultayları 100 bine yakın insanın katıldığı kurultaylardır. Herhalde otelde kendi kendilerine oturup çay içeceklerdi" ifadelerini kullandı.

 

'HASSAS OLUNMASI GEREKİYOR'

Ak Parti ile CHP arasındaki küfürlü diyaloglara ilişkinde açıklamalarda bulunan Ünlü,"Bizde parti olarak çok yakından takip eidyoruz. Nasıl bri ruh halinde yazdıklarını bilmiyorum. Bu konular onları bağlar. Parti içi disiplin olsaydı bu durum buraya varmazdı. AKP kendi yöneticisini cezalandırsaydı yada uyarsaydı CHP cevap vermezdi. Bugün en çok birlik içinde olmamız gereken bir durumdur. Biz MHP olarak bu hassasiyeti gösteriyoruz. Onların da göstermesi gerekiyor" dedi.

 

'SÖYLEMLERE DİKKAT EDİLMELİ'

Yaşanan süreçte söylemlerin çok önemli olduğunu dile getiren Ünlü,"İnanın bana kim ne söylüyorsa herşey kayıt altında alınıyor. 10 Temmuz dan sonra herşey durulacaktır. Kaybedecek bir ülküdaşımız yoktur. Yarın 2019 seçimleri geldiğinde bugün söyledikleri söylemler karşılarına çıkacaktır. Ben de diyorum ki kendi siyasi hayatlarının önünü kesmesinler. Hepimiz ülkücü teşlatın içinden geldik. Onun için söylemler önemlidir. Bu açıdan herkesin temkinli davranması gerekir" şeklinde konuştu. Serkan BORLAK

 

 

DARICA İLÇE BAŞKANLIĞI

Adem Emre Aygün’ün listesi

Orhan Özcan

Şemsettin bahadır

Yusuf Yılmaz

Barış Şimşek

Bülent Aslan

Hasan Yeniay

Oğuz Kara

Kürşat Azeri

Tamer Güler

Ahmet Güneş

Volkan Bakır

Yunus Yıldırım

Tahsin Yıldız

Erdal Yılmaz

Ali Bıyık

Kadir Beytut

Emre Kankal

Onur Aydemir

Türker Aküzüm

Kürşat Tazegül

Murat Özcan

Ahmet Demircan

Aysel Özcan

Bora Aris

Yunis Gündüz

Veysel Erdem

Umut Şen

Mert Eren Güngör

Murat Karaboğa

Atilla Kalecik

Resul Ünsal

Sefa Aslan

Tuncay Özçelik

 

KÖRFEZ İLÇE BAŞKANLIĞI LİSTESİ

Zeki Gürsu’nun listesi

Ahmet Topuz

Muzaffer Sayıcı

Kenan Maden

Ertam Peker

Alptuğ Metin Aldemir

Süleyman Kökçam

Emrah İlter

Selçuk Sevgenç

Evrens Biçer

Recep Kansoy

Naci Özcan

Zeynep Ün

Sema Kambur

Yasemin Gönül Aykaç

Sevgi Avcı

Yasemin Yılmaz

Seval Doğan

Gülay Öztaş

Murat Erdi Şengül

Remzi Aykut

Kemal Pınarbaşı

Özmen Bedel

Ertuğrul Tutcu

Ergün Koç

Serdal Kökçam

Eşref Öztürk

İlker Hafif

Erol Karadeniz

Yüksel Kavak

Cengiz Güngör

Atilla Yaşar

Sinan Çetin

Ahmet Ufuk Tilmaç

Arif Tekin

Ali Kaplan

Mehmet Doğan

Bayram Özen

Hasan Elibol

Nazmi İlhan

Turan Özalp

Engin Kaya

İzzet Demirci

Necdet Doğan

Uğur Polat

Muhammed Metin

Koray Demirci

Zeynep Adibin Akyürek

Nedin Atalan

Ethem Alp Düzgün

 

30 Mayıs 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR