Sağlık emekçileri iş bırakacak

        Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde dün bir basın açıklaması düzenleyen DİSK’e bağlı Dev Sağlık-İş sendikasına işçiler önümüzdeki hafta...

 

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde dün bir basın açıklaması düzenleyen DİSK’e bağlı Dev Sağlık-İş sendikasına işçiler önümüzdeki hafta örgütlü oldukları hastanelere taleplerini içeren bir dosya sunmayı planladıklarını ve isteklerinin karşılanmaması halinde iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu. 50’nin üzerinde sağlık emekçisinin katıldığı açıklamada “Köle değil işçiyiz” ve “Sendika hakkımız engellenemez” sloganları atıldı.

 

“GÜCÜMÜZÜ KULLANACAĞIZ”

Sağlık İşçileri adına konuşan Dev Sağlık-İş Şube Başkanı Talat Tunç, “Önümüzdeki hafta örgütlü olduğumuz tüm iş yerlerinde hastane yönetimine taleplerimizi içeren dosya sunacağız. Üretimden gelen gücümüzü kullanarak, taleplerimiz karşılanmazsa iş bırakacağız. Taleplerimiz karşılanmazsa sorumlusu sizsiniz” ifadelerini kullandı.

 

TALEPLERİ SIRALADI

DİSK Bölge Temsilcisi Vedat Küçük ve Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Onur Hamzaoğlu’nun da destek verdiği açıklamada, emekçilerin taleplerini içeren metni iş yeri temsilcisi Saadet Karagöz okudu. Taşeronlaşmaya karşı açıklama yapan Karagöz, “İş güvencesi, yılda iki kere ikramiye, yıllık izinlerimiz, sendika hakkı ve yönetimde söz hakkı istiyoruz” diyerek işçilerin ortak talebini sıraladı.

14 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR