Yıldırım“Boş yere partilileri kandırmayın”

        CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, düzenlediği basın toplantısı ile istifasının istenebilmesi için toplanan imzaların, noter huzurunda ge...

 

 

 

 

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, düzenlediği basın toplantısı ile istifasının istenebilmesi için toplanan imzaların, noter huzurunda gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. Konuşmasında İzmit Belediyesi’ndeki görevlendirmeleri değerlendiren Yıldırım, “İzmit’i bilmeyenler görevlendiriliyor. Son değişikliği ise akrabasıymış. Bu hoş ve etik olmadı” dedi.

 

ELİNDE LİSTE VAR

Seçimlerden sonra bazı duyumlar aldıklarını ifade eden Yıldırım, “Bazı vatandaşlar gelip, ‘Başkan’ın elinde liste var. Seçimde kendisine çalışmayanlara operasyon yapacak’ demişlerdi. Ancak biz bunları ciddiye almamıştık. Şimdi görüyoruz ki bizi uyaran vatandaşlar haklı çıkıyor” diye konuştu. Yıldırım, ayrıca Nevzat Doğan’ın kendisini başarılı gösterdiğini, müdür değişikliklerinin ise bunun aksini ispatladığını dile getirdi.

 

SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

İzmit’teki emlak vergilerinin arttığını da söyleyen Selman Yıldırım, şöyle konuştu: “Halkımız ekonomik sıkıntı içinde. Bu yüzden vergi artışları doğru olmadı. Tekrar gözden geçirilmeli.” İlçe belediyesine bağlanan köy tüzel kişiliklerine ait ortak mülkiyetlerin durumu ile ilgili konuşan Yıldırım, “Bu konuda merak ettiklerimiz var. Köylülerin mülkiyetleri yine o bölgede yaşayanlar için alan haline getirilmeli. Bu konuda endişeliyiz. Meclis üyelerimiz gerekli önergeleri verdi” dedi.

 

BİR SANİYE DURMAYIZ

Seçim değerlendirmesinin cumartesi günkü danışma meclisinde yapılacağını da kaydeden Yıldırım, “Bu toplantıda herkesin düşüncelerini alacağız. Bizi ciddi bir şekilde eleştiriyorlar. Bazı eleştirilerden gereken ders alıyoruz. İstifa etmemiz gerekiyorsa bundan kaçınmayız. Partiye zarar veriyorsak, bir saniye bile düşünmeden görevi bırakırız” dedi.

 

SEÇİM İÇİN 209

İMZA GEREKİYOR

İzmit’te oyların arttığını dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu: “Kocaeli ve büyükşehir ölçeğindeki Türkiye ortalamasının çok üzerinde oy aldık. İlçedeki 52 mahallenin 46’sında oyumuzu artırmışız.” Toplanan imzalarla ilgili açıklama yapan Yıldırım, “Başkanın istifası için toplanan imzaların noterden gelmesi gerekiyor. İmzaları toplayanlar bunu bilmeli. Partilileri kandırarak bunu yapanlarla yetkili birimler gerekeni yapacaktır. Kimsenin partiyi farklı bir şekilde tartışmasına müsaade etmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

13 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR