Gebze’de öncelik eğitimin

        Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, önceki gün Gebze’de bir dizi temaslarda bulundu. Beraberinde Vali Ercan Topaca, AKP İl Başkanı M...

BÜYÜT

 

 

 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, önceki gün Gebze’de bir dizi temaslarda bulundu. Beraberinde Vali Ercan Topaca, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’le birlikte Beylikbağı’nda vatandaş ve esnaf ziyaretlerinde bulanan Bakan Işık, mahalle sakinlerinin talep ve sorunlarını dinledi. Işık, yerel seçimlerde en fazla oy aldıkları Beylikbağı bölgesindeki vatandaşlara teşekkür etti.

 

ÖNCELİK EĞİTİMDE

Vatandaşlarla birlikte çay içip sohbet eden Bakan Fikri Işık, “Şehirleşme ve diğer yerel hizmetler konusunda belediyelerimiz gereken çalışmaları layıkıyla yapıyor. Ulaşım sorunlarını çözecek ikinci büyük kavşak projesinin daha inşasına başlandı. Hükümet olarak bu dönemde Gebze’de eğitim yatırımlarına ağırlık vereceğiz. Gebze ve Kocaeli’de eğitimde çıtayı hızla yukarılara çıkarmak istiyoruz” dedi.

 

TÜBİTAK ZİYARETİ

Gebze’deki gezisinin ikinci bölümünde Vali Ercan Topaca, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ve TÜBİTAK MAM yetkilileriyle bir araya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gebze Belediyesi TÜBİTAK işbirliğiyle yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

TÜBİTAK İLE İŞBİRLİĞİ

Türkiye’nin en seçkin araştırma kuruluşunun belediyelerle ortak projeler geliştirmesinin önemine değinen Bakan Işık, “Bu dönemde TÜBİTAK ile yerel yönetimler arasındaki işbirliği imkanları geliştirilecek. Yerel yönetimlerimizin TÜBİTAK’ın bilimsel ve teknolojik birikiminden daha fazla yararlanmasını istiyoruz” dedi.

28 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR