AKP’de adaylık için 3 bin TL

AKP Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mustafa Ataş, milletvekili aday adaylarından başvuruda 3 bin TL almayı, özürlü adaylardan da...

BÜYÜT

AKP Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mustafa Ataş, milletvekili aday adaylarından başvuruda 3 bin TL almayı, özürlü adaylardan da ücret almamayı planladıklarını bildirdi.

1 MART 2001 TARİHİNDE TBMM'DE SEÇİM KARARI ALINACAK
Mustafa Ataş, şunları kaydetti:
1 Mart 2011 tarihinde TBMM'de seçim kararı alınacak. Seçim kararı alındıktan sonra Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim takvimini açıklayacak. Geçmiş deneyimlere göre, 3 Mart gibi YSK seçim takvimini yayınlarsa muhtemelen adayların müracaat süreleri, partilerin aday belirleme çalışmaları, aday listelerinin YSK'ye son veriliş tarihleri belirlenmiş olur. 15 veya 20 Nisan tarihleri arasında aday listelerinin kesinleşmiş olacağını tahmin ediyoruz. Listeler kesinleştikten sonra da fiilen kampanya dönemi başlayacak. Kampanya dönemi ile ilgili planlarımız, programlarımız, çalışmalarımız sürüyor.

BİR REKOR KIRILABİLİR
2007 yılında yapılan genel seçimlerde 3904 milletvekili aday adayının AKP'ye müracaat ettiğini hatırlatan Mustafa Ataş, aldığı izlenime göre şu anda 2007 seçiminden daha çok heyecan olduğunu dile getirdi. Ataş, Benim tahminim, 4500-5000 milletvekili aday adayı AKP'ye müracaat eder diye bekliyorum Türkiye genelinde. Bir rekor kırılabilir. Böyle büyük bir ilgi var, böyle bir heyecan var dedi. Milletvekili aday adaylarından başvuruları sırasında 3 bin Türk Lirası almayı, özürlü aday adaylarından da ücret almamayı planladıklarını bildiren Ataş, bu konudaki son kararı parti yönetiminin vereceğini ifade etti.

SEÇMENE ULAŞMA TAKTİKLERİ
Bir soru üzerine, seçmene ulaşmanın püf noktalarını anlatan Mustafa Ataş, şöyle konuştu: Adam adama markaj çalışması bizim bir defa olmazsa olmazımızdır. Oturacaksınız, kişiyle yüz yüze konuşacaksınız, elele tutuşacaksınız, göz göze geleceksiniz, derdiniz neyse anlatacaksınız, onun derdi neyse dinleyeceksiniz. O kişinin talepleri doğrultusunda legal yollarla çözüm üretmeye çalışacaksınız. Biz bunları yapmaya çalışıyoruz. Hedefimiz, Türkiye genelindeki yaklaşık 50 milyon seçmene birebir ulaşmak. Seçmenlerin tamamının oylarına talibiz, ne kazanabilirsek... Ana kadememiz bir yandan, kadın kollarımız bir yandan, gençlik kollarımız bir yandan, tüm teşkilat olarak böyle bir çalışma yapıyoruz.

ASIK SURAT, ÜTÜSÜZ PANTOLON, TARAK GÖRMEMİŞ SAÇ UYARISI
Seçimler için bir kitapçık hazırladıklarını belirten Ataş, bu kitapçıkta, sandık görevlilerinin, seçim kapsamında ev ve esnaf ziyareti yapacak olan teşkilat mensuplarının, milletvekili adaylarının nelere dikkat etmesi gerektiği gibi konuların anlatılacağını bildirdi.

Mustafa Ataş, şunları kaydetti:
AK Partili bir kişi en adaletli olmak zorundadır, AK Partili bir kişi en dürüst olmak zorundadır, AK Partili bir kişi en güvenilir insan olmak zorundadır, AK Partili kişi en güler yüzlü insan olmak zorundadır, AK Partili bir kişi en iyi giyinen insan olmak zorundadır, vesaire... Bunları anlatıyoruz teşkilatlara.

Asık suratla, ütüsüz pantolonla, kirli ceketle, tarak görmemiş bir saçla, boyasız ayakkabıyla insanların karşısına çıkmayın diyoruz. Bütün bunları, bu detayları anlatıyoruz. Herkes size örnek insan diye bakacak. Kendinize bunu dedirttiriyorsanız alamayacağınız bir sonuç yoktur. Gittiğimiz yerlerde bunları konuşuyoruz. Örnek kimlik olacaksınız, hiç kimse sizden şikayetçi olmamalı diyoruz.

Her seçim öncesinde olduğumuz gibi milletvekili adayları netleştikten sonra Sayın Başbakanımız başkanlığında bir toplantı yapılacak. Bu toplantılarda Sayın Başbakan hem adayların görüşlerini, tavsiyelerini,kanaatlerini alır, hem de kendisinin adaylara söylemek istediği hususları gündeme getirir. Adaylara tavsiyelerde bulunur.

Belki gece 3, belki 4 saat uyku uyuyacağız ama 18 saatten aşağı çalışmayacağız. Herkes günde en az 18 saat çalışmaya kendisini hazırlayacak. 2 ay eşimizden, aşımızdan, işimizden, uykumuzdan, her şeyimizden fedakarlık yaparak seçim çalışmalarını yürüteceğiz. Yoksa evde yatarak seçim kazanılmıyor.

10 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR