FETÖ’den 1 haftada 79 kişi tutuklandı

15 Temmuz akşamı, TSK içine sızmış olan FETÖ/PDY terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen başarısız darbe girişimi sonrası, örgüte yönelik olara...

15 Temmuz akşamı, TSK içine sızmış olan FETÖ/PDY terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen başarısız darbe girişimi sonrası, örgüte yönelik olarak başlatılan operasyonlar kapsamında 1 haftada adliye sevk edilen 109 şüpheliden 64’ü polis, 4 Cumhuriyet Savcısı ve 2 hakim olmak üzere toplam 79 kişi tutuklandı.

Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı ile İl Emniyet Müdürlüğü, darbe girişimi sonrası önce darbeye karışan ve örgütle bağlantısı bulunan askerleri, ardından iş adamları ve Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri ile yargıdaki mensuplarına operasyon düzenledi. Emniyet içersinde bulunan ve örgütle bağlantılı olduğu öne sürülen müdür, komiser ve memurlar ile bunlarla ilgilenen emniyet ve şube imamlarını, polis eşlerinden sorumlu ablaları gözaltına aldı.  Günlerdir gözaltında bulunan çok sayıda şüpheli geçtiğimiz Salı gününden itibaren guruplar halinde adliyeye sevk edildi.

 

İmam ve polisler
Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünden sorumlu imam, şubelerden sorumlu imamlar ve polis eşlerinden sorumlu ablalar Salı günü adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 30 kişiden 28’i hakkında tutuklama kararı 2 si ise adli kontrol ve yurt dışı yasağı kararı verilerek serbest kaldı. İkinci gün adliyeye sevk edilen 31 kişiden 9’u ifadelerinin alınması sonrası serbest bırakıldı. 3 kişi ise yurt dışı yasağı ve adli kontrol kararı verilerek serbest kaldı. 19 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Perşembe günü sabah saatlerinde ise 34’ü komiser yardımcısı ve başkomiser, 2 si sivil 36 kişi adliyeye sevk edildi.

 

Adliyeye sevk edilecekler
Gece 01:30’a kadar devam eden sorgu sonunda 25’i polis 2 si sivili olmak üzere 27 kişi tutuklandı. 3’ü adli kontrol ile olmak üzere 9 kişi serbest kaldı. Adliyeye sevk edilen 12 hakim ve savcıdan ise 4 Cumhuriyet Savcısı ve 2 hakim tutuklanırken diğer 6 kişiden 2’si elektronik kelepçe ile diğer 4 kişi ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Son tutuklamalar ile bir haftada FETÖ’den gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 109 şüpheliden 64’ü polis, 4 Cumhuriyet Savcısı ve 2 hakim olmak üzere toplam 79 kişi tutuklandı. Emniyette hala Müdür, amir konumunda aktif görevde olan veya emekliye ayrılmış bir gurubun gözaltında olduğu ve önümüzdeki günlerde adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Nuri AKÇAHARMAN

 

13 Ağustos 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

İzmitli - TOPLUMDA AYRIŞMAYA,GRUPLAŞMAYA SEBEP OLACAK EĞİTİM SİSTEMİ RESETLENMELİ;

Dini okullarda Devlet öğretmeli ana okulundan itibaren..Müslüman bir ülkede ayrı bir Din eğitimi veren okul olması o ülke için utanç verici bir durum.İmam Hatip okulları Meslek Lisesi bünyesine katılmalı Ortaokul kısmı kademeside Meslek Liseleri kapsamına alınmalı..

Meslek Liselerinde nasılki;Elektrik,Makina ve başka..bölümler varsa,Meslek Liselerinde Din ve İslam ilimleri bölümü olarak okutulmalı,(İmam Hatip okulları Meslek lisesi bünyesine katılmalı)’artık toplum içinde ayrışmalara,gruplaşmalara mahal verecek yapılara sebep olacak her türlü unsura engel olunmalı..Eğitimdede yapı elden geçirilmeli,Askeri okullarda Meslek Liseleri kapsamına alınmalı.

Yanıtla . 0Beğen 13 Ağustos 16:58
01

Hayat - İyi güzel Fötöcu diye tutuklandılar da şu KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'nin başkanından başlıyarak aşağılara doğru inelim ve isimleri yayınlıyalım.Çünkü bizleri salak bellediniz uçaklara doluşarak ABD ne kimlerin gittiği hafızalarımızda, unutmadık.Gazetelerin arşivlerinde de mevcut KANDIRILDIK diyerek kurtulmamanız lazım.Tabiki eğer ADALET varsa ...!

Yanıtla . 0Beğen 13 Ağustos 16:58
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR