Hülagü, öğrencilerin onardığı uçakları inceledi

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde çalışır duruma getirilen uçakları yerinde in...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde çalışır duruma getirilen uçakları yerinde inceleyerek uçakların çalışır duruma getirilmesinde emeği geçen Yardımcı Teknisyen Yetiştirme Programı (TYP) öğrencilerine teşekkür belgesi verdi.

2012 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından envanter dışı kalmış 7 adet Cessna tipi uçak, eğitimlerde kullanılmak üzere Kocaeli Üniversitesi’ne bağışlandı. Teknisyen Eğitimi Yetiştirme Programı öğrencileri, fiziki olanaksızlıklar ve çevre şartlarının da etkisiyle zamanla kullanılmaz duruma gelen 7 uçaktan 5 tanesini 1,5 ay gibi kısa bir sürede komple revizyondan geçirerek onardı ve çalışır duruma getirdi.

 

Onarılan uçakları yerinde inceleyen Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, programın başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, “TYP kapsamında üniversitemize destek olan İŞKUR Genel Müdürlüğü, Kocaeli İŞKUR İl Müdürlüğü, THY Teknik A.Ş. yetkilileri ve çalışanlarına, ayrıca fakültemize 7 adet uçak bağışı gerçekleştiren Kara Kuvvetleri Komutanlığı yetkililerine, TYP kursunun planlanması ve uygulanmasında önemli bir görevi üstlenen KOÜSEM yetkilileri ile fakültemiz yönetici, öğretim elemanları ve öğrencilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

 

İŞKUR, Kocaeli Üniversitesi ve THY Teknik A.Ş. işbirliğiyle yürütülen TYP kapsamında bugüne kadar 650 kişiye istihdam sağlandı. Halen sürmekte olan eğitimler sonrasında yeni 100 kişilik eğitim programı Ekim 2015’te başlatılacak olup konu ile ilgili bilgiler Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi web sitesinde (http://sem.kocaeli.edu.tr) duyurulacak.

28 Ağustos 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR