7 il başkanı bir araya geldi

Milli iradeye karşı yapılan darbe girişiminde demokratik duruşlarıyla karşı duran siyasi partilerin il başkanları bir araya geldi. Lastik-İş Sendikas...

Milli iradeye karşı yapılan darbe girişiminde demokratik duruşlarıyla karşı duran siyasi partilerin il başkanları bir araya geldi. Lastik-İş Sendikası Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ev sahipliği yaparken CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve BBP İl Başkanı Nihat Yıldız katıldı.

 

MİLLETİMİZ DURUŞUNU GÖSTERİYOR

Değerlendirme toplantısında konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Geçen ay SP İl Başkanımızın daveti üzerine toplanmıştık. Özellikle 15 Temmuzda yapılmış olan darbe girişimine karşı duruşumuzu göstermek adına bir araya gelmiştik. O toplandı aldığımız karar gereği bu birlik ve beraberliğin devam etmesi ve her ay bir araya gelip, her ay bir il başkanımız diğer il başkanlarımızı misafir etsin demiştik. Bugün DSP ve DP il başkanlarımız da aramıza katıldıklar. Bundan sonra her ayın ilk pazartesi günü toplanarak hem ülke hem kent gündemine yönelik bir fikir alış verişinde bulunacağız. Darbeye karşı birlik beraberlik mesajını veriyoruz. Milletimiz duruşunu gösteriyor” dedi.

 

TÜM SİYASİ PARTİLERİ MİTİNGE DAVET ETTİ

Perşembe Pazarı alanına demokrasi nöbetine gelen herkes milletin ta kendisidir diyen İl Başkanı Ceyhan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşması çerçevesinde bu Pazar günü Yenikapı’da gerçekleştirilecek mitingin ardından nöbetlerimiz sona erecek. Pazar günü sona erecek nöbetlerle ilgili tüm siyasi parti temsilcilerini mitinge davet ediyoruz. Tüm il başkanlarımız birlik ve beraberlik içerisinde Cumartesi günü yapacağımız final nöbetimize davet ediyoruz. İnşallah Cumartesi günü göstereceğimiz birlik beraberlik darbe fikri olanlara gerekli cevabı verecektir. Büyükşehir Başkanımız ve Vali beyle de görüşeceğiz. Hem siyasi konuları hem devlet konularını konuşarak fikir alış verişinde bulunarak kent siyasetine bir katkı vermek istiyoruz” açıklamasında bulundu. Gelecek toplantı MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün ev sahipliğinde Lastik İş Sosyal Tesislerinde yapılacak. İstanbul Yeni Kapı’da yapılacak olan miting için hazırlıklara başladıklarını açıklayan İl Başkanı Ceyhan “Gelmek isteyen hiç kimseyi burada bırakmayacağız” dedi.

Serkan BORLAK  

01 Ağustos 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR