Tapu ve Kadastro’da teknolojik yenilikler

İzmit Tapu ve Kadastro’da gerçekleştirilen son yeniliklerden birkaçı düzenlenen toplantı ile tanıtıldıİzmit Kaymakamı Sabit Kaya’nın da katılımıyla ba...

BÜYÜT

İzmit Tapu ve Kadastro’da gerçekleştirilen son yeniliklerden birkaçı düzenlenen toplantı ile tanıtıldı

İzmit Kaymakamı Sabit Kaya’nın da katılımıyla basın toplantısı düzenleyen Tapu ve Kadastro 2. Bölge Müdürü Sedat Cömertoğlu, Tapu ve Kadastro 2. Bölge Müdür Yardımcısı Şıh Hamit Karpınar, Kocaeli Kadastro Müdürü Metin Özaydın, İzmit Tapu Müdürü Hacı Cuma Karadeli son dönemlerde teknolojik gelişmeleri en iyi şekilde kullanarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

‘ENGELLİ GİŞESİ’
Konuyla ilgili açıklama yapan Bölge Müdürü Sedat Cömertoğlu, “İzmit Tapu Müdürlüğü olarak ‘Teknoloji, Kalite, Güven ve Memnuniyet’ sloganı çerçevesinde vatandaşların iş akışına yardımcı olmak anlamında ‘Danışma ve Ön Başvuru’ birimleri oluşturulmuş. Ayrıca tapu müdürlüklerinde işlem çeşitleri ile ilgi broşürlerle de vatandaşlarımız bilgilendirilmektedir. Engelli, yaşlı ve hasta olan işlem sahibi vatandaşlarımız için ‘Engelli Gişesi’ ve ‘Engelli Arabası’ tahsis edilmiştir. Görme engellilere yönelik de kabartma (Braille Alfabesi) yazılı tapu işlem kitapçığı ile yardımcı olunmaktadır” dedi.

“HALKIMIZIN BEKLENTİLERİNE CEVAP VERİLECEK”
Tapu ve Kadastro 2. Bölge Müdürlüğü’nce 2010 yılında düzenlenen “Kurum Kültürü ve Temel Kalite Kavramları” konulu eğitim programına İzmit Tapu Müdürlüğü’nde çalışmakta olan tüm personelin katılım sağlandığını ve bölge müdürlüğüne “Etik Eğitim Sertifikası” verildiğini dile getiren Cömertoğlu, “TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi standartlarını kapsayan temel kalite kavramları eğitimi ve kalite yönetim sistemi, kurumsal internet sayfası ve dokümantasyon eğitimine müdürlüğümüz kalite ekibi katılmış ve bu çalışmalarımızdan dolayı da müdürlüğümüze TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verilmiştir. Kurumumuz ve müdürlüğümüzce bundan sonraki çalışmalarımız gelişen teknolojiyle halkımızın güncel beklentilerine cevap vermeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

ZAMAN İSRAFINA SON VERİLDİ
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nce süreç iyileştirme sistemi çerçevesinde internet tabanlı ve sıramatikli ön başvuru sistemi İzmit Tapu Müdürlüğü tarafından da 3 yıldır başarıyla uygulanmaya devam ediyor. İşlem sahibi vatandaşlara SMS yoluyla bilgilendirme ve elektronik ortamda sistem üzerinden tapu harçları tahsili yapılmakta. Vatandaşlar tapu harçlarını bankaların ATM ve görüntülü işlem merkezlerinden kolaylıkla yatırdıktan sonra sistem üzerinden harç tahsili görüldüğünden ayrıca işleme ait makbuz istenmemekte. Bu uygulama ile vatandaşların banka banka dolaşmalarının önüne geçilerek zaman israfına son verildi.

05 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR