KOGED’den özel proje

        Sabancı Vakfı’nın, “Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı” (BMOP) kapsamında hibe desteği verdiği Koca...

BÜYÜT

 

 

 

 

Sabancı Vakfı’nın, “Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı” (BMOP) kapsamında hibe desteği verdiği Kocaeli Kültürel Gelişim ve Dayanışma Derneği’nin (KOGED) “Konu Kadınsa” projesinde önemli gelişmeler kaydedildi. Kocaeli’de toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratılmasına yönelik Ekim 2013 tarihinde çalışmalara başlayan KOGED, kadınların sosyal ve ekonomik açıdan güçlendirilmesi için birçok faaliyet hayata geçirdi.

 

KOÜ’DEN DESTEK

“Konu Kadınsa” projesi, KOGED tarafından Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) ve Başiskele Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi (BKKKM) ortaklığıyla uygulanıyor.

 

ÇANTA ÜRETİMİ BAŞLADI

Proje kapsamında Başiskele’de kadınlar toplumsal cinsiyet eşitliği eğitiminin yanı sıra mesleki eğitim de alarak bez çanta süsleme konusunda çalıştılar. Kadınlar, çok amaçlı kullanılabilen çantaları el emeği göz nuru nakış ve danteller ile süsledi. Her kadın proje kapsamında 20 bez çanta üreterek hem kendisine ekonomik bir destek sağlamış oldu hem de mesleki beceri kazandı.

 

KADIN TİYATROSU

Şehit Selçuk Gökdağ Okulu velilerinin oynadığı tiyatro ekibi çalışmalarına başladı. Çalışmalarına başlayan tiyatro ekibi, oyunlarını 6 Haziran’da Şehit Selçuk Gökdağ Okulu tiyatro salonunda sergileyecek. Kadınlara yönelik düzenlenen Bursa gezisine de büyük ilgi gösterildi. Bu arada Anneler Günü dolayısıyla Şehit Selçuk Gökdağ Okulu’nda düzenlenen “Benim Annem” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

03 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR