Valilik binası ihalesine 1’i İzmitli 18 firma katıldı

Kocaeli Valiliği'nin D-100 Karayolu kenarındaki eski Köy Hizmetleri arazisi içinde yaptırılacak hizmet binasının ön yeterlilik başvuru ihalesine 18 fi...

BÜYÜT

Kocaeli Valiliği'nin D-100 Karayolu kenarındaki eski Köy Hizmetleri arazisi içinde yaptırılacak hizmet binasının ön yeterlilik başvuru ihalesine 18 firma katıldı. İl Özel İdaresi'nde gerçekleştirilen yeterlilik ihalesine Ankara'dan, İstanbul'dan, Adana'dan firmalar katılırken ilimizden Ek-Can İnşaat ve Otomotiv Sanayi Ticaret LTD. ŞTİ. ve Gürbüz İnş.Taah.San ve Tic. A.Ş ortak girişim olarak katıldı.

[b]70 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK
10 ayrı bloktan oluşacak kompleks ve çevre düzenlemesiyle birlikte 70 milyon liraya mal olması beklenen Kocaeli Valiliği'nin yeni hizmet binasının yapımı için başvuru yapan firmaların yeterliliklerinin kontrol edildiği ihalenin komisyon başkanlığını İl Özel İdare İnşaat ve Emlak İdare Başkanı Cemil Gürdel, üyeliklerini ise Yaşar Genç, Gürhan Gözler, Emrah Çalış Ümmiye Şatır yaptı.

[b]YETERLİLİK ŞARTLARI ARANDI
İhale Komisyon Başkanı Gürdel, valilik kompleksi yapımına katılacak firmalardan ön yeterlilik ihalesinde “ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sertifikasına” sahip olmak, bankadan 10 milyon kredi çekebilecek durumda olmak, iş hacmi, anahtar teknik personel, yapı araçlara sahip olmak, şartlarının aranacağını söyledi. Dev kompleksin yapımını üstlenecek firmanın yer tesliminden itibaren 750 takvim günü içinde işi tamamlaması da isteniyor.

[b]18 FİRMA KATILDI
İstanbul, Ankara ve Adana’dan firmaların başvuruda bulunduğu ihaleye
Çağdan Müh. Müt. San. Ve Tic. A.Ş.
Ermit Çağdan Müh. Müt. San. Tic. Ldt. Şti.
Özülke İnş. Müh. Mim. San. Ve Tic. Ldt. A.Ş.
Pekintaş Yapı San. ve Tic. A.Ş.
Mercan İnşaat ve Tic. Ldt. Şti.
Ceylan İnşaat Tic. A.Ş. ortak girişimi
Durmaz İnşaat Taah. Tic. Ldt. Şti.
Türkerler İnş. Tur. Mad. Enerji Ürt. Tic.
Akhaş İnşaat San. ve Tic. Ldt. Şti.
Varyap Varlıbaşlar Yapı San ve Turizm Yatırımcıları Tic. A.Ş.
Sarıdağlar İnşaat Tic. A.Ş.
Metag İnş. Tic. A.Ş.
Alver İnşaat San ve Tic. A.Ş.
Feza İnşaat San. ve Tic. A.Ş. ortak girişimi
Yapı-Tek İnş. San. ve Tic. A.Ş.
Fema İnş. Tic. A.Ş.
Yüngül İnşaat San. ve Tic. Ldt. Şti. ortak girişimi
Kazova İnş. San. Tic. ve Turz. A.Ş.
Enk Yapı İnş. Tic. Ldt. Şti. ortak girişimi
Öz Kaya İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti.
Özyurt Mad. İnş. San. ve Tic. A.Ş.
Fermak, Hakkı Ekşi Gayrimenkul Ltd. Şti. firmaları ihaleyi almak için başvuruda bulundu.

[b]İLİMİZDEN ORTAK TEKLİF
İlimiz için ohldukça önem taşıyan Kocaeli Valiliği Hizmet Binası yapım işi için çok sayıda İzmitli firmanın başvuruda bulunması beklenirken, teklifte bulunan firmaların İstanbul, Ankara ve Adana’dan olması dikkat çekti. İlimizden yalnızca Ekcan ve Gürbüz İnşaat ortak girişimle ihaleyi almaya çalışacak. Ön ihaleyi geçen firmalar bayram sonrasında haberdar edilerek, ihale 35 gün içinde gerçekleştirilecek.

26 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR