Gebze TÜMSİAD’dan Rektör Görgün’e ziyaret

TÜMSİAD Gebze Şubesi’nin heyet halinde yaptığı ziyarette, Şube Başkanı Ensar Korkmaz’la birlikte Şube Başkan Yardımcıları Fehmi Okuyucu ve Lütfi Çetin...

BÜYÜT

TÜMSİAD Gebze Şubesi’nin heyet halinde yaptığı ziyarette, Şube Başkanı Ensar Korkmaz’la birlikte Şube Başkan Yardımcıları Fehmi Okuyucu ve Lütfi Çetinkaya ile yönetim kurulu üyeleri Muhteren Çay ve Muhittin Yiğit de yer aldı.

 

TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar Korkmaz, göreve atanan Prof. Dr. Haluk Görgün’e hayırlı olsun temennilerini iletti. Başkan Korkmaz, üniversite ile sanayiciler arasında kurulacak köprülerin önemine değindiği konuşmasında birlikte yapılacak projelerin değerlendirilmesi ve gelişmiş sanayilerin oluşturulabilmesi yönündeki düşüncelerini aktardı.

 

GTÜ Rektörü Haluk Görgün ise, TÜMSİAD olarak kendilerinin ziyaret edilmesinden memnun olduklarını belirtti. Prof. Dr. Görgün, yakın bir geçmişte Kaliforniya'da Microsoft Teknoloji merkezini ziyaret ettiklerini, bunun için Gebze’de kurulacak bilişim vadisini oldukça önemsediklerini söyledi. Türkiye ile ABD üniversiteleri arasında akademik farkların kapanacağına inandıklarını, yurt dışında bulunan girişimciler ve  akademisyenlerle diyalog halinde olduklarını anlatan Prof. Dr. Görgün,  GTÜ’nün Marmara Bölgesi’nin doğu ve batısı arasında önemli bir noktada olmasının stratejik önem arz ettiğini, GTÜ’nün sanayicilerle entegre olacağını anlattığı konuşmasını, ziyarette bulunan TÜMSİAD Gebze Şubesi yönetimine teşekkür ederek bitirdi.

02 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR