Eşsiz: Kimsenin arka bahçesi olmayacağız

Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavir Derneği Başkanı Remzi Eşsiz, “Dernek olarak hiçbir siyasi parti veya oda yönetiminin arka bahçesi olmak gibi bir...

BÜYÜT

Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavir Derneği Başkanı Remzi Eşsiz, “Dernek olarak hiçbir siyasi parti veya oda yönetiminin arka bahçesi olmak gibi bir duruşumuz yoktur ve olmayacak” dedi

Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavir Derneği 12 Ocak’ta yaptığı 2. olağan genel kurulunda tek liste ile seçilen yönetim, denetim ve disiplin kurulları görev dağılımı yaparak yeni dönem hedeflerini belirledi. Derneğin 7 kişiden 11 kişiye çıkarılan yeni yönetim kurulunda Remzi Eşsiz başkanlığa seçilirken başkan yardımcılarına seçilen Kemal Demir ve Namaz Koçak ile 3 yıllık dönemde dönüşümlü olarak başkanlık görevinin yürütülmesi kararlaştırıldı. Başkan yardımcılarından Kemal Demir Kocaeli SMMM Odası ile, Namaz Koçak ise Meslekte Birlik Platformu ile ilişkileri takiple görevlendirildi.

GÖREV DAĞILIMI
Dernek Genel Sekreterliğine Nazır Esirci muhasipliğe Nesrin Bayrak getirilirken, Hamit Akbulut mevzuattan sorumlu, Çetin Aykan ve Bedri Keskin basın yayın ve web sayfasından sorumlu, Hayrettin Ünlü, Muhammet Turan ve Filiz Ayyıldız ise üye ilişkilerinden sorumlu yönetim kurulu üyeliklerine seçilirken ilçe sorumluları da belirlendi. Denetim Kurulu Başkanlığına Okşin Beçet, Disiplin Kurulu Başkanlığına Tunay Bakır seçildi.

İSTİŞARE KURULU
Yeni dönemde yönetim kurulu dışında kalan birikimli meslek mensuplarının fikir ve enerjilerinden istifade etmek ve bütün ilçelerin ve görüşlerin temsilini sağlamak için 30 kişilik istişare kurulmasına karar verildi ve bağımlı çalışan meslek mensupları ile tüm ilçeleri kapsayacak 30 kişilik istişare kurulu oluşturuldu. İstişare Kurulu’nun ilk toplantısını 27 Şubat Çarşamba sivil toplum merkezinde yapması ve derneğin 2013 yılı çalışma programının belirlenmesi kararlaştırıldı.

BAĞIMSIZ DURUŞ
Görev dağılımı sonrası meslek camiasına ve üyelerine yönelik hedeflerini yönetim kurulu adına açıklayan Başkan Remzi Eşsiz;‘’Yönetim Kurulumuz, üyelerimizin mesleki sosyal ve siyasal alanda sorunlarına çözüm arama haklarına sahip çıkma ve üst düzeyde temsillerini sağlamayı öncelikli hedef seçmiştir.

DİK DURUŞ
Bu çerçevede mevcut siyasi partiler, kamu kurumu yöneticileri ve meslek odalarıyla sağlıklı ve nitelikli ilişkiler kurmak ve sürdürmek amacındayız. Ancak bu ilişkilerin amacı ve çerçevesi meslek mensuplarının talep ve haklarını temsil ve takiple sınırlı olup hiçbir siyasi parti veya oda yönetiminin arka bahçesi olmak gibi bir duruşumuz yoktur ve olmayacaktır.

ÇÖZÜM ODAKLI
Yönetim kurulu üyelerimizin geçmişten gelen insani ve siyasi ilişkilerini sürdürmeleri en tabi hakları olup, bunlar derneğimizin bağımsız tavrını gölgelemeyecektir. Tüm kararlar Yönetim Kurulumuzca görüşülüp, gerektiğinde İstişare Kurulumuzun da görüşü alınarak oluşturulacak ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır. Meslek birlik; Kocaeli’nde de birliğin, dayanışmanın, çözüm odaklı çalışmanın ve adaletli temsilin peşinde çalışmalarına hız verecektir” dedi.

09 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR