Merkezdeki liselerden birinde ön seçim yapacağız

CHP İlçe Başkanı Selman Yıldırım tarafından düzenlenen haftalık basın toplantısı ilçe binasında gerçekleştiAday adaylık süreci için açıklamalarda bulu...

BÜYÜT


CHP İlçe Başkanı Selman Yıldırım tarafından düzenlenen haftalık basın toplantısı ilçe binasında gerçekleşti

Aday adaylık süreci için açıklamalarda bulunan Selman Yıldırım Ekim ayının son haftası ön seçim ile adayın belirlenmiş olacağını belirtti. İlçe sekreteri Gökhan Ercan’a çalışmalar için görev verileceğini söyleyen Yıldırım, “Merkezde bulunan Gazi Lisesi, İzmit Lisesi ve Meslek liselerinden birinde ön seçimi gerçekleştireceğiz” dedi. Cuma günü parti binası önünde saat 18.00’de İzmit Belediyesi aday adayı Cüneyt Özkürkçügil’in adaylık için açıklamalarda bulunacak ve açıklamaların ardından aday adayı Fahri Örengül ve Sefa Sirmen mahalle temsilcileriyle buluşacak. 27 Eylül Cuma günü de Sefa Sirmen’in aday adaylık açıklaması düşündüğünü ifade eden Selman Yıldırım, tüm aday adaylarına sağladıkları katkıyı Sefa Sirmen’e de sağlayacaklarını söyledi.
İRTİBAT BÜROLARI HAZIR
Seçimlere ciddi bir şekilde hazırlandıklarını belirten Yıldırım, bazı irtibat bürolarının hazır olduğunu ve açılış yapıp yapmama konusunda karar vermediklerini söyledi. Tepeköy, ayazma, Malta, Gündoğdu, Yeşilova ve Alikahya, Orhan, Akçakoca mahallelerinde irtibat bürolarının hazır olduğunu ifade eden Yıldırım, büroları Kasım’ın ilk haftasından sonra kullanıma açmış olacaklarını söyledi. Yıldırım, “Parti çalışmalarımızı mahallelerde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. Belediye Başkanlığı için seçimlerde 15-20 sandığın kurulmasının yeterli olabileceğini söyleyen Selman Yıldırım, “Meclis üyelikleriyle ilgili de 40-50 sandık kurulur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“SKM MERKEZ DIŞINDA OLMALI”
“Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) hazırlanıyor” diyen Yıldırım, sorumlu kişi için ön seçim bittikten sonra karar vermeyi düşündüklerini söyledi. Yıldırım, “SKM Ekim başı itibariyle açmış olacağız. Önümüzdeki hafta neresi olduğuyla ilgili açıklama yapacağız. SKM’nin şehir merkezi dışında olması ve seçim ofisi olarak kullanılması düşüncesindeyim. Ciddi çalışmalar yapılacak orada. Seçim bittikten sonra da kapanacak” dedi.
ŞÜPHE UYANDIRAN YANGIN
Tüysüzler ve Arızlı yangınları hakkında da yorum yapan Yıldırım, “Şüphe uyandıran yangınlardır bunlar. Toplu konuta müsait bir alan. Bölge vatandaşlarının ortak düşüncesi; toplu konuta uygun, cazibeli ve şehir merkezine yakın. Yatırımcılar bir şeyler yapmak istiyor. Beş ayrı noktada aynı anda başlaması şüphe uyandırıyor. Umarım bu konu aydınlatılır. Bu tür yangınların arkasında rant paylaşımı oluşuyor” dedi.
“EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET”
Bazı AKP’li yöneticilerin CHP hakkında konuştuklarını ve vatandaşlar üzerinde baskı kurmaya çalıştıklarını söyleyen Yıldırım, “CHP belediyeyi alırsa eşit işe eşit ücreti anlatmamıza rağmen baskı kurmaya çalışıyorlar. Çalışanlar rahat olsunlar. Hiçbir yurttaşın ekmeğiyle oynanmayacak. Tam aksine CHP geçmişte herkese sahip çıktı. İşçilerimizin endişe duymasına gerek yok. Taşeron olarak çalışanlar belediyede kadrolu kişi ne kadar maaş alıyorsa onların da ücretlerinde iyileştirme yapacağız. Çalışanın alın terinin yanındayız” dedi.

18 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR