Damızlık Birliği Eğitim Çiftliği kuruluyor

Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin projesi ile Kandıra’nın Üğümce Mahallesi’nde açılacak olan eğitim çiftliği için temel atma çalışma...

Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin projesi ile Kandıra’nın Üğümce Mahallesi’nde açılacak olan eğitim çiftliği için temel atma çalışmaları başladı. İlimizde hayvancılığın gelişmesi ve üretimin artmasında önemli bir rol üstlenecek olan eğitim çiftliğinin ahır ve müştemilat kısmının haziran ayında teslim edilmesi bekleniyor.

 

KOCAELİ’DE BİR İLK

Türkiye’nin önemli markalarından Sütaş’tan sonra ilk kez Kandıra’da açılacak olan üretim çiftliği ile üreticiler hem daha bilinçli hayvan yetiştirici olmak adına eğitim alacak hem de faizsiz düve alma imkanı ile karantina çiftliği gibi hizmetlerden yararlanabilecek.

 

TAMAMI 2017’DE TESLİM

Toplam maliyeti 2 milyon 500 bin TL olan çiftlik ilk etapta 100 baş kapasite ile başlayacak ve 14 bin metrekare alanda 3 bin 850 metrekare kaplı alan üzerine inşa edilecek. Toplamda ise tesisin 320 baş kapasiteye ulaşacağı bildirildi. İlk etapta 1 milyon 360 bin TL’lik kısmı yüzde 50 hibeli olarak yapılacak tesisin toplam maliyeti 2 milyon 500 bin TL olup ahır ve müştemilat kısmı haziran ayında bitmiş olacak. Diğer idari bina ve yönetim binalarının da 2017’de teslim edilmesi bekleniyor.

12 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR