KASİAD, Kandıra’da KOBİ’leri bilgilendirdi

Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), KOBİ’lere ve iş adamlarına KOSGEB desteklerinin ve kredilerinin anlatıldığı bilgilendirme prog...

BÜYÜT

Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), KOBİ’lere ve iş adamlarına KOSGEB desteklerinin ve kredilerinin anlatıldığı bilgilendirme programı düzenledi

Yaptığı organizasyonlarla üyelerinin ticari ilişkilerine yön gösteren KASİAD, programlarına bir yenisini daha ekleyerek Kandıra Turan Güneş Kültür Merkezi’nde, KOBİ uzmanı Güven Aktaş ve KOBİ uzman yardımcısı Cem Özhan’ın sunumlarıyla “Her Köye Bir KOBİ” konulu bir program gerçekleştirdi. Programa Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, KASİAD Başkanı Baki Karaman ile çok sayıda iş adamı katıldı.

ÖĞRENDİKLERİMİZİ PAYLAŞALIM
KASİAD tanıtım videosu ile başlayan programın açılış konuşmasını başkan Baki Karaman yaptı. Konuşmalarına KOBİLER hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirerek başlayan Karaman, “Bu akşam burayı bir okul olarak görelim, birlikte öğrendiklerimizi paylaşalım ve ifade edelim. Bu gün burada tüm ilçelerimiz gibi bu neziz ilçemiz Kandıra için güzel ve faydalı sonuçlar çıkaralım” dedi.

KANDIRA KALKINACAK
Baki Karaman’ın ardından kürsüye Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan çıktı. KASİAD’ın yapmış olduğu bu programın KOBİ’ler için çok faydalı olacağını kaydeden Kan, “Yakın gelecekte Kandıra kalkınmaya aday bir ilçe, böyle projeler yapılmaya devam edildikçe biliyorum ki, bu ilçe bu hedefi gerçekleştirecek. İnşallah rabbim bu çalışmaları boşa çıkarmaz” ifadelerini kullandı.

IMF TÜRKİYE’DEN BORÇ İSTEDİ
Programda son sözü Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal aldı. Erkal, ekonomi ve finansın ülke imajını ve saygınlığını artırdığını ifade ederek, şunları kaydetti: “Türkiye’nin son 15 yılda aldığı yol hepinizce malumdur. Türkiye artık borç verebilen ve gerektiğinde de bu borcu silebilen bir konuma gelmiştir. Bu konuyla alakalı size yeni gelişen bir örnek vereyim. İMF yönetim giderlerini karşılayamadığı için Türkiye’den borç istedi.

HER KÖYDE BİR KOBİ
Bunun üzerine yetkililerimiz bize 1 oy hakkı daha tanırsanız ve kurumunuzda 1 Türk yöneticisi daha çalıştırırsanız ancak o zaman borç verebileceklerini söyledi. Açık bir şekilde görülüyor ki, Türkiye’nin ekonomisi iyi yolda ilerliyor.” Konuşmaların ardından Güven Aktaş ve Cem Özhan, “Her Köye Bir KOBİ” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sunumu Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, belediye başkanı Cengiz Kan, Kandıralı KOBİ ve iş adamaları dikkatlice izledi.

30 Ocak 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR