Kafkasyalı gençlerden büyük şölen

    Kocaeli Kafkas Kültür Derneği ve Kocaeli Üniversitesi Kafkas Kulübü (KOÜKAF) tarafından oluşturulan Marmara Gençlik Şöleni İzmit’te yapıldı. Kafka...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Kafkas Kültür Derneği ve Kocaeli Üniversitesi Kafkas Kulübü (KOÜKAF) tarafından oluşturulan Marmara Gençlik Şöleni İzmit’te yapıldı. Kafkas Kültür Evi’nde gerçekleştirilen geceye Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanı Sami Korkut, 2. Başkan Erdal Çatan, yöneticiler Cengiz Hurma, Ömer Sursan Hunca, Hayri Tolga Asalkan, dans hocaları Zuhal Çatan, İlker Yar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol ve çok sayıda Kafkasyalı katıldı. Şölene çeşitli illerden Kafkas dernekleri üyesi gençler de katıldı.

GÖREVLERİNİ DEVRETTİLER

Eğitim sezonunun sona ermesi ile birlikte KOÜKAF Başkanı Halime Besleney ve Anıl Der görevlerini Okan Arı, Kader Demir ve Hakan Alagöz’e devrettiler. Duygulu anların da yaşandığı programda konuşan Sami Korkut, “Sizin gibi gençlerden mutluluk duyuyoruz. Gelecek yıllarda daha da çoğalacaksınız. Bu kültürü unutmayacaksınız, unutturmayacaksınız. İyi ki gençlerimiz var” ifadelerinde bulundu. Nermin Tol ise, “Gençlerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Kafkas kültürünü sürdürdüğünüz için teşekkür ederim” dedi.

GENÇLER GECE YARISINA KADAR DURMADI

Gecede Mehmet Okçu’nun yönetmenliğini yaptığı “Acı ile Geçen 150. Yıl” filminin gösterimi yapıldı. Mehmet Okçu filmin çekim aşamasını ve Kafkas Sürgünü’nü gençlere anlattı. Film ilgiyle izlendi. Kafkasyalıların ‘düğün’ dediği Kafkas dansları oyunları da gece boyunca sergilendi. Gençler oluşturduğu halka ile gece yarısına kadar Kafkas dansları sergiledi. Gençler aynı şölenin bir dahaki yılda tekrarlanması için karar aldı.

19 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR