Büyükoğlu emin adımlarla ilerliyor

Yıllarca emek verdiği CHP’den Gölcük Belediyesi için başkan aday adayı olan eski ilçe başkanı Fahrettin Büyükoğlu çalışmalarını büyük bir titizlik içe...

BÜYÜT

Yıllarca emek verdiği CHP’den Gölcük Belediyesi için başkan aday adayı olan eski ilçe başkanı Fahrettin Büyükoğlu çalışmalarını büyük bir titizlik içerisinde sürdürüyor. Büyükoğlu, 20 kişilik ekibiyle seçim sürecine hazırlanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Örgütü’nde yıllarca ilçe başkanlığı görevini yürüten Fahrettin Büyükoğlu, 2014 yerel seçimlerinde Gölcük Belediye Başkanlığı için partisinden aday adayı olmak için çalışmalarını sürdürüyor. CHP'nin Gölcük’teki önemli isimlerinden Fahrettin Büyükoğlu önümüzdeki süreçte yapılacak yerel seçimler için kolları sıvadı. 20 kişilik bir yakın çalışma ekibi oluşturan Fahrettin Büyükoğlu önceki gün gazetemizi ziyaret etti.

“KAHVE SİYASETİ BİTTİ”
Aday adaylık süreci içerisinde sürdürdüğü çalışmaları gazetemize değerlendiren Büyükoğlu’na ziyaretinde İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Genç, Zeki Karal, Murat Ağcan ve Namuk Saral eşlik etti. Emin adımlarla çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Fahrettin Büyükoğlu şöyle konuştu; “Artık kahve siyaseti dönemi sona erdi. Öyle kahvelere gidip, küçük bir miting havasında nutuklar atarak seçimler kazanılamıyor. Biz ilk olarak bunu tespit ettik ve çalışmalarımıza bu yönde bir hız verdik.

“AMACIMIZ CHP BAYRAĞINI GÖLCÜK BELEDİYESİ’NDE DALGALANDIRMAK”
Vatandaşlarımızla, seçmenlerimizle birebir temas etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bunun için özel bir paket hazırladık. ‘Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var’ diyerek, özel kahve paketleri hazırladık. Bunları yanımızda birebir temas ettiğimiz herkese ulaştırmaya çalışacağız. Böylelikle hem vatandaşlarla temas kuracak hem de onların hatırında kalacağız. Biz günü geçirmek ve gündemde kalmak için aday adaylığı yoluna çıkmadık. Amacımız aday olup CHP bayrağını Gölcük Belediyesi’nde dalgalandırmak.

“ADAYLAR BELİRLENMELİ”
Bizim isteğimiz şubat ayı içerisinde adayların belli olması. Bu CHP içindeki kardeş küslüğünü de en erken sürede bitirmek anlamına gelir. Geçtiğimiz yerel seçimlerde adaylar 2 ay kala belirlendi, bu nedenle hedeflenen olmadı seçim kaybedildi. Bugün bir evde bile bir sıkıntı çıktığında kardeşler kendi aralarında 3 aydan önce barışmıyor, o nedenle kesinlikle adayımızı çok erkenden belirleyip yola çıkmamız gerekir. Biz bu sebeple yaklaşık bir sene önce çalışmalarımıza başladık.

20 KİŞİLİK DAR EKİP
Bir senedir 20 kişilik dar bir ekip ile projelerimiz ve süreç içerisinde atacağımız adımlarla ilgili olarak haftada bir defa toplantı yapıyoruz. Ayda bir defa da ekibimizi genişleterek, temas ettiğimiz yol arkadaşlarımızla genişletilmiş bir istişare toplantısı yapıyoruz. Bu toplantılarımızda o hafta ve ay yapılan çalışmaları ve yapılacak olan çalışmaları değerlendiriyoruz. Kimi arkadaşlarımız farklı illerde kazanılan belediye seçimlerini, örneği Nilüfer’i, Eskişehir’i, Dikili’yi inceliyor. Yakında buralara heyetler gönderip birebir temaslarda kuracağız.

LİSTEDE SADECE BENİM ADIM OLACAK
Benim ekip arkadaşlarım, yani 20 kişilik dar ekipte yer alan isimler kesinlikle ve kesinlikle hiçbir makam ve mevkide talepleri olmadığını dile getirdiler. Biz de temas ettiğimiz vatandaşlara şunun taahhüdünü verdik, 20 kişilik ekip arkadaşlarımızın hiçbirinin ismi pusulalarda yer almayacak. Sadece benim adım listede yer alacak. Hiçbirinin meclis üyeliği ve benzeri bir kaygısı yok. Ekibimizde herkes CHP için çalışıyor ve çalışacak. Bizim için önemli olan makamlar ve mevkiler değil, Gölcük’ün sosyal demokrat bir anlayışa kavuşmasıdır. Bunun için Gölcük’lü seçmenlerin hepsiyle tokalaşmaya, tanışmaya ve sorunlarına, dertlerine çare bulamaya hazırız.”

27 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR