Kartepe’de Kutlu Doğum Etkinlikleri başladı

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmeleri sebebiyle her sene 14 - 20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri 1...

BÜYÜT

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmeleri sebebiyle her sene 14 - 20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri 14 Nisan 2015 Salı gününden itibaren Kartepe’de geniş kapsamlı bir programla idrak edilecek.

Kartepe İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün, yapmış olduğu açıklamada, bu yıl etkinliklerde ana tema olarak “Hz.Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konusunun işleneceğini belirtti. Müftü Nurgün, Kartepe Merkez Park Camii’nde ki hatim ve mevlit programının 16 Nisan Perşembe günü saat 20.00-21.00 arası, Kur’an ziyafeti ve ilahilerin yer aldığı programların da 15 Nisan Çarşamba günü saat 13.00-14.00 arası Suadiye Merkez Camii ve 19 Nisan Pazar saat 13.00-14.00 arasında da Merkez Camii’nde düzenleneceğini dile getirdi.

Hafta etkinlikleri arasında yer alan Kutlu Doğun Aşı dağıtımına 17 Nisan Cuma günü Kartepe Merkez Park Camii’nde saat 13.30-14.30 arasında tüm ilçe halkının davetli olduğunu belirten Müftü Nurgün, şehit, gazi ve hasta ziyaretleri yanında 24 Nisan Cuma günün de saat 11.00-15.00 arasında da kan bağış kampanyasına vatandaşların ilgi göstermesini beklediklerini kaydetti.

Hafta dolayısıyla okullar arasında düzenlenen “Hz. Peygamberimizin Hayatı” konulu ödüllü bilgi yarışmasının 17 Nisan Cuma günü saat 10.00-12.00 arası Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Kutlu Doğum Haftası konferansında Müftü Nurgün, “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşam Ahlakı” konusunda 18 Nisan cumartesi günü saat 13.00-15.00 arasında Eşme Merkez Cami Bahçesi’nde ilçe halkını aydınlatıcı bilgiler verecek.

Konferans, bilgi yarışması, hatim ve mevlid, Kur’an ziyafeti ve ilahiler, kutlu doğum aşı ikramı gibi faaliyetlerin düzenleneceğini Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine herkesi davet eden Kartepe Müftüsü NURGÜN, “Kutlu Doğum Haftası ülkemiz insanlık için hayırlara vesile olsun. Bu hafta da Hz. Peygamberimizin sevgi, saygı ve kardeşlik mesajlarının daha da anlaşılarak hayatımıza aktarılmasına katkı sağlanmasına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

10 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR