Bahçeli, Darıca adayını tanıttı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Darıca belediye başkan adayı Arif Gülen’in tanıtımı toplantısına katılmak için ilimize geldi. Bahçeli, “Bugün burada...

BÜYÜT

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Darıca belediye başkan adayı Arif Gülen’in tanıtımı toplantısına katılmak için ilimize geldi. Bahçeli, “Bugün burada Darıca belediye başkan adayı Arif Gülen'i sizlere tanıtıyor ve ilan ediyorum. Sizlerden ona desteklerinizi bekliyor ve Darıca belediyesini sizlerden istiyorum” dedi

Darıca belediye başkan adayı Arif Gülen’in tanıtımı için önceki gün Darıca’ya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldukça kalabalık bir partili grubu tarafından karşılandı. MHP Darıca İlçe ve İl Başkanlığı’nın birlikte organize ettiği tanıtım toplantısına MHP’li akını oldu. Darıca Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına içeride yaklaşık 3 bin ve dışarıda ise 2 bin kadar partili katıldı.

YOĞUN KATILIM OLDU
Darıca Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına; MHP Genel Başkan Yardımcıları İsmet Büyükataman, Rıza Demirel, Mevlüt Karakaya, Sadi Durmaz, Şevkat Çetin, MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, MHP İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Torlak, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, 12 ilçenin ilçe başkanları ile büyükşehir belediye başkan adayı olması beklenen Saffet Sancaklı, MHP Kocaeli eski milletvekili Kemal Köse, MHP eski il başkanı Ruhi Çavdar yer alırken Kocaeli eski milletvekili Cumali Durmuş’un katılmaması dikkat çekti.

BİNLERCE MHP’Lİ KARŞILADI
Devlet Bahçeli'yi İl Başkanı Aydın Ünlü ve ilçe başkanları eşleri ile birlikte Gebze gişelerinde ellerinde çiçeklerle birlikte davul, zurna eşliğinde karşıladılar. Salonun hem içinde hem dışında bekleyen binlerce MHP’li Bahçeli’yi ayakta ve ‘Devletin Başına Devlet Gelecek’ sloganlarıyla karşıladılar. Yoğun kalabalık nedeniyle Devlet Bahçeli’nin salona girişi de çok zor oldu.

“KOCAELİ VE MİLLET KAZANACAK”
Bahçeli’nin salona girmesiyle tören bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. MHP’liler önce açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Aydın Ünlü’yü dinlediler. Ünlü, "Sayın genel başkanım sizinle yürümeye, üç hilali Türkiye'nin her yerine dikmeye kararlıyız, azimliyiz. Asla ilke ve ülkülerimizden taviz vermeyeceğiz. Ülkücüler var oldukça Kocaeli ve millet kazanacaktır, Darıca kazanacaktır. Bize güvenin bize inanın. Ne mutlu Türküm diyene" dedi.

“ÜÇ SEÇENEKLİ BİR DURUM”
Aydın Ünlü’nün ardından kürsüye çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bugün Darıca’dayız. Darıcalı kardeşlerimle birlikteyiz. Burada bulunmaktan sizlerin coşkunuza şahit olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Seçimlere tüm gayretimizle hazırlanıyoruz. Önümüzdeki yıl yapılacak olan demokratik yarışın önemini fazlasıyla biliyor ve benimsiyoruz. Erkenden milletimizle buluşmak amacıyla yola koyulduk. 24 Ocak’ta kutlu ecdadımızın şahitliğinde ilk adımı attık, ilk hamleyi yaptık. Önümüzde üç seçenekli bir durum var. İlki 30 Mart yerel seçimleri, ikincisi 28 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve üçüncüsü de Haziran 2015’te yapılacak milletvekili genel seçimleridir. İlk seçimin sonucu bir uyanış, ikinci seçimin sonucu bir ikaz ve üçüncü seçimin sonucu da MHP iktidarının tescili olacaktır” ifadelerini kullandı.

“DARICA BİZİ DARDA KOYMAZ”
Bahçeli, “9 Mart’ta Aksaray belediye başkan adayımızı ilan ettik. Şimdi ise Darıcalı vatandaşlarımızın huzurundayız. Belediye başkan adayınızı takdim etmek için buradayız. Yapılacak seçimler Türkiye’nin geleceğini belirleyecek yönünü gösterecektir. İnanıyorum ki Darıca MHP'yi darda koymayacaktır, dara düşürmeyecektir. Kardeşliğinizi daraltmaya çalışanlara Darıca izin vermeyecektir” dedi.

“DARICA ENGEL OLACAKTIR”
Devlet Bahçeli konuşmasının devamında, “Türk milletini dağıtmayı aklından geçirenlere Darıca engel olacaktır. Dar geçitler ve dar kafalılar Darıcalı kardeşlerimin inancıyla dümdüz hale gelecektir. Huzur ve istikrar kaygısı taşımayan dar kafalılar Darıca’nın müdahalesiyle titreyecek ve irkilecektir. Darıca, milli ve manevi değerlerin yolundan ayrılmayacaktır. Darıca’da kötü niyetliler burada darmadağın olmaya mahkumdur. Ezilmeye mecburdur” şeklinde sert sözler sarf etti.

“DURDURULMALILAR”
Bahçeli, “Karanlık niyetler derin komplolar, bayat tuzaklar Darıcalılar’ın önüne çıkamayacaktır. Bu güzel yerin fertleri maneviyatın, milli ruhun, cömertliğin ve vatanperverliğin sembol isimleri arasındadır. Sizlerle gurur duyuyor ve sizlere güveniyorum. İnsan kendi özüne benliğine sadık kalmalı, kimliğinden kim olduğundan habersiz bulunmamalıdır. Ekonomik sorunlar yaşıyorsunuz. Siftah bile yapmadığınız günler oluyor. Çiftçi üzgün, emekli süzgün, memur yılgın, işçi perişan edildi. Bunu bu kadarla da bırakmayacaklar. Durdurulmalılar” dedi.

“HER ALANDA BAŞARISIZ OLDULAR”
Bahçeli iktidarını eleştiren sert konuşmasına, “İki yüzlülükler bu iktidarı teslim almıştır. Kaypak duruşlar, yalan sözler, asabi çıkışlar, boş boş konuşmalar bu iktidarı kontrol altına tutmuştur. Ülkemiz soru işaretleriyle kuşatılmıştır. AKP, her alanda başarısız ve yetersiz kalmıştır. AKP, aldığı görevi layıkıyla yapamamış kendisine bağlanan umutları heba etmiştir. Bizi biz yapan değerleri incitmiş, sarsmış, zarar vermiştir. Temelsiz vaatler ve boş çıkışlarla halkın kendine bağlanan umutlarını heba etmiştir. 10 yılda her alanda başarısız olmuştur” dedi.

“BU NASIL BİR ALÇAKLIKTIR?”
Devlet Bahçeli, hükümeti alçakça ve haince planlar yapmakla suçladı. Bahçeli, “AKP iktidarı başarısızlığın tespitidir. AKP, Türkiye'yi bölünmenin eşiğine kadar getirmiştir. Bugün PKK'nın elinde olan 8 kamu personeli yapılan pazarlıklar sonrasında serbest bırakıldı. Karşılığında tutanak tutuldu. Siz kimsiniz ki tutanak tutuyorsunuz. Başbakan Türkiye'yi de tutanakla mı teslim edecek? AKP iktidarı İmralı canisinin çekimine kapılarak kararlar almakta ve bunları uygulamaya koymaya kalkışmaktadır. Bu nasıl bir alçaklıktır?” şeklinde konuştu.

“BÖLÜCÜLÜĞÜN KODESİNE KENDİ ELLERİYLE DÜŞMÜŞTÜR”
Bahçeli konuşmasına devam ederek, “Hükümet insan kaçakçıları ile sözde barışı konuşmaktadır. Hükümet PKK ile gizli kapaklı işlere girdiğinden dolayı kendisini çoktan mahkum etmiş, ipleri PKK'lılara huzur içinde vermiştir. Başbakan ve hükümeti teröristlerle masaya otururken TBMM'yi bölünmeye alet etmektedir. Başbakan, PKK ile içli dışlı olmuş ve Türk devlet geleneğini iki paralık etmiştir. Başbakan’ın buna hakkı yoktur. Devletin bütünlüğü aşındırılmak istenmektedir. Sanal çözüm ve barış sözleri ile ip üstünde uçurumu geçmeye çalışan Başbakan, yanlışların içine gömülmüştür. Daha çözüm nedir o belli olmamıştır. Açık değildir. Neyi konuşup, neyin pazarlıklarını yapmaktadırlar. Ülkenin nasıl bölüneceğini mi konuşmaktadırlar. Neyin pazarlıklarına soyundular. Silah bırakma teklifi karşısında hangi iki büklüm duruşu sergilemektedirler. Hangi aşağılayıcı konuların pazarlığı sürmektedir. Bölücülüğün kodesine kendi elleriyle düşmüştür” dedi.

“SİZDEN BUNU İSTİYORUM”
Bahçeli, “Bize verdiğiniz her oy ve her yardım belaların bizden biraz daha uzaklaşmasına neden olacaktır. Rengini şehitlerin kanından almış nifak ile bin yıllık kardeşliğimizin asla sineye çekemeyeceğimizi herkes bilmelidir. Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye'yi nifak tohumu sokmaya hiç bir faninin nefesi yetmeyecektir. Yeter ki buna Darıcalılar evet desin, buna sahip çıksın. Sizden bunu istiyorum” şeklinde konuştu.

“DARICA'YI İSTİYORUM”
Darıca belediye başkanlığını MHP’lilerden talep eden Devlet Bahçeli, “Herkes dertli ama bu sorunların çözümü bizdedir. Bu sorunlar kader değildir. MHP, her sorunu çözmek için hazırdır. Yerel seçimlerde hükümete iktidardan gideceğinin sinyali verilmelidir. Bugün burada Darıca belediye başkan adayı Arif Gülen'i sizlere tanıtıyor ve ilan ediyorum. Sizlerden ona desteklerinizi bekliyor ve Darıca belediyesini sizlerden istiyorum” dedi.

“BÜYÜKŞEHİRE DE TALİBİZ”
Bahçeli, büyükşehir belediyesi seçiminde de iddialı olduklarını belirterek, “Darıca’dan başlayarak ilçe ilçe ve büyükşehir belediyesi seçiminde de iddialı olduğumu inatla buradan ilan ediyorum. Üşenmeyiniz her eve girin, yorulmayın, durmayınız. Darıca’nın her mahallesine, her köşesine benim mesajlarımızı götürün. Darıcalı’lara çaresiz, ümitsiz olmadıklarınız anlatınız. MHP siyasi inanışı ne olursa olsun herkesin oyuna taliptir” ifadelerini kullandı.

KOCAELİSPOR ATKISI TAKILDI
Bahçeli son olarak ise, “Biz kardeşliğin teminatıyız. Bizi kimse yıkamaz. Burada millet ve devlet olarak bir aradayız. Biz Türkiye’yiz. Hep birlikte büyük Türk milletiyiz. Birlik yolunda hepinize başarılar diliyorum. Tüm Darıcalı’lara selamlarımı götürmenizi diliyorum. Ne mutlu Türküm diyene” şeklinde konuştu. Konuşmasının ardından İl Başkanı Aydın Ünlü, Genel Başkan Bahçeli’ye Kocaelispor atkısı hediye ederek boynuna taktı. Daha sonra Kocaelispor atkısını Saffet Sancaklı’nın boynuna takan MHP lideri Bahçeli, Saffet Sancaklı’nın Kocaeli Büyükşehir Belediye başkan adayı olduğunun sinyalini verir gibiydi.

14 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR