“Çevreyi kirletenlere büyük ceza gelecek”

Üçtepeler mevkiinde yol kenarlarını sık sık atıklar atılması İzmit Belediyesi’ni harekete geçirdi. Belediye yetkilileri, atıkları atan firmalara daha...

BÜYÜT

Üçtepeler mevkiinde yol kenarlarını sık sık atıklar atılması İzmit Belediyesi’ni harekete geçirdi. Belediye yetkilileri, atıkları atan firmalara daha büyük ceza verileceğini açıkladı.

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, atık atan firmalara tepki göstererek, çevre konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini söyledi. Şener, özellikle Üçtepeler mevkiinde yol kenarlarını sık sık atıklar atıldığını hatırlatarak, “Bazı kişiler inşaat atığından, hurdaya kadar birçok çöpünü yol kenarlarına atarak çevre kirliliğine neden oluyorlar. Belediye ekiplerimiz sık sık bölgedeki bu olumsuzluğu ortadan kaldırıyorlar. Kaçak olarak yapılan döküm işini gerçekleştirenleri tespit etmeye çalışıyoruz. Çevreyi kirletenler tespit edildiğinde çok ağır para cezası ile cezalandırılıyor” dedi.

İHBARDA BULUNUN
Şener, atık sahası dışına döküm yapanların mutlaka İzmit Belediyesi’nin 444 41 00 numaralı telefona ihbarda bulunmalarını da isteyerek, “Çevre hepimizin ve buna herkesin sahip çıkması gerekir. İZAYDAŞ tarafından atıkların döküleceği alanlar belirlenmesine rağmen birkaç yüz metre mesafeye gitmemek için atıkların yol kenarlarına atılmasının açıklaması olamaz” şeklinde konuştu. Çevre Kanununa göre atık dökenlere 80 bin liraya kadar ceza kesilebiliyor.

23 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR