Ağaç Bayramı kutlandı

İzmit Kaymakamlığı ve İzmit İşletme Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen “Ağaç Bayramı” etkinliği dün gerçekleştirildiDünya Ormancılık Haftası nedeniyle...

BÜYÜT

İzmit Kaymakamlığı ve İzmit İşletme Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen “Ağaç Bayramı” etkinliği dün gerçekleştirildi
Dünya Ormancılık Haftası nedeniyle İzmit Kaymakamlığı ve İzmit İşletme Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen “Ağaç Bayramı” etkinliği Kulfallı Köyü Kurular mevkiinde gerçekleştirildi. Etkinliğe; İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, İzmit İlçe Orman İşletme Müdürü Fahri Sönmezoğlu, İzmit İlçe Orman İşletme Şefi İlker Özoğlu, İzmit İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tayfun Akbulut, Nüfus Müdürü İsmail Çiçek gibi isimler yanında Muammer Dereli İlköğretim Okulu, Cahit Elginkan Anadolu Lisesi, Arızlı Toki İlköğretim Okulu ve Sağlık Meslek Lisesi okullarının öğrencileri ve öğretmenleri yoğun katılım gösterdi.
30 BİN DÖNÜM ORMANDA BAKIM YAPTIK
Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmit İlçe Orman İşletme Şefi İlker Özoğlu, Ağaç Bayramı etkinliklerinin otuz yedincisini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Geleceğimiz için ormanlarımızın iyi korunması gerekiyor. Ormanlarımız hayatımızın vazgeçilmez parçalarındandır. Ağaçlandırma işlemlerini de hızlandırarak devam ettiriyoruz. Son yılda otuz bin dönüm ormanda bakım yaptık” açıklamasında bulundu.
ORMAN SAYISI ÜLKEMİZDE AZ
Ardından söz alan Sait Kaya da ormanın su, oksijen üreticisi olduğunu dile getirerek,”Güzel bir hayat için ormanlarımızın bol olması gerekiyor. Maalesef orman sayısı bakımından ülkemiz çok şanslı değil. Bu yüzden de hızlandırdığımız ağaç ekim çalışmalarını daha da arttırmalıyız” şeklinde konuştu. Konuşmalar ardından Muammer Dereli İlköğretim okulundan Betül Kamber Telli Kavak adlı şiiri okudu. Program doğa yürüyüşü ve ağaç dikimi ile sona erdi.

30 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR