İlimizde 5 yılda 20 bin işyeri denetlendi

        Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Zabıta Şube Müd...

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Zabıta Şube Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı,  Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü denetim ekiplerince Salim Dervişoğlu Caddesi üzerindeki umuma açık istirahat ve eğlence yerleri denetlendi. Yapılan denetimlerde işyerleri titiz bir kontrolden geçirilirken, işyeri, personel, alet-ekipman, genel temizlik ve hijyeni ile işyerlerinde gerek mutfakta kullanılan gerekse satışa sunulan gıda maddelerinin gıda güvenliği ve kalitesi, sergileme, saklama koşulları gibi konularda yasaların öngördüğü doğrultuda incelemeler yapıldı. Hijyen eğitimi konusunda işyerleri bilgilendirildi.

 

20 BİN İŞYERİ DENETLENDİ

 

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Zabıta Şube Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlükleri ile ilçe belediyelerinin zabıta müdürlüklerinin katılımıyla oluşturulan denetim ekiplerince ilimizde gıda konusunda faaliyet gösteren işletmelerin teknik ve hijyenik denetimleri de yapılmaya devam ediyor. Mayıs ayında 394 işletmenin denetimi yapılarak 2014 yılında 2 bin 144 işletme denetlenmiş oldu. Bu şekilde son beş yılda yaklaşık olarak 20.000 işletmenin denetimi yapıldı.

 

FUAR DENETİMLERİ

 

Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Fuarı’nın başlamasıyla birlikte fuardaki işyerlerinin de denetimlerine başlandı. Fuar alanında halkımıza sağlıklı, temiz ve güvenli gıda satışının yapılması konusunda gerekli çalışmalar yapılıyor.

 

 

İHBAR VE ŞİKAYETLER

 

Yapılan denetimlerin halk sağlığını koruma, esnafı bilinçlendirme, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, mevcut işyeri standartlarının iyileştirilmesi konusunda büyük önem taşıdığını belirten yetkililer, tüketicinin yediğine içtiğine dikkat ederek gördüğü olumsuzlukları da ilgi birimlere Alo Gıda 174 Ya da Alo Zabıta 153 veya 444 11 41 Çözüm Masası kanalıyla bildirmeleri konusunda duyarlı davranmalarını istedi.

09 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR