Maden şehitleri için fidan diktiler

Körfez Belediyesi, yakın zamanda Türkiye’yi yasa boğan maden kazaları sonrası hayatını kaybeden işçilerin acısına ortak olmak ve onları yaşatmak amac...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi, yakın zamanda Türkiye’yi yasa boğan maden kazaları sonrası hayatını kaybeden işçilerin acısına ortak olmak ve onları yaşatmak amacıyla İlimtepe, İlimpark’ta ‘Şehit Madenciler Hatıra Ormanı’ oluşturdu. Kocaeli Üniversitesi İşletme Kulübü önderliğinde farklı kampüslerde okuyan 200 Kocaeli Üniversitesi öğrencisi aynı amaç için birleşerek şehitlerimiz için fidan diktiler.

 

GENİŞ KATILIM

Etkinliğe Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr. Vasfi Haftacı, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Mehmet Çevik, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri, Körfez Belediyesi Başkan Yardımcısı İsa Taş, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, oda temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“AĞAÇ KIYIMLARINA TEPKİ GÖSTERMEK İSTEDİK”

Fidanları diken öğrenciler ve vatandaşlar isimlerini fidanlara bağlı olan çıtalara yazdı. İsmail Baran, madenlerde yaşanan elim kazalar sonucu hayatını kaybedenlerin anısına hatıra ormanı oluşturduklarını belirterek, “Şehit madenci kardeşlerimizi anmak ve son zamanlarda yaşanan ağaç kıyımlarına tepki göstermek istedik. Bu konudaki hassasiyetleri nedeniyle Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

10 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR