MARSİAD’dan alacağı olduğunu iddia eden Mülkiye Can: Odabaş ile Okan’ı karşı karşıya getirdi

MARSİAD’ın çalışanı olduğunu ve 7 bin 500 TL alacağı bulunduğunu iddia eden ve derneğe dava açan Mülkiye Can, eski başkan Bahri Odabaş ile mevcut başk...

BÜYÜT

MARSİAD’ın çalışanı olduğunu ve 7 bin 500 TL alacağı bulunduğunu iddia eden ve derneğe dava açan Mülkiye Can, eski başkan Bahri Odabaş ile mevcut başkan Oktay Okan’ı karşı karşıya getirdi.

Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği çalışanı Mülkiye Can, alacağı olan 7 bin 500 lirayı tahsis edemeyince, derneğe dava açtı. Haciz davası eski başkan Bahri Odabaş ile mevcut başkan Okan Oktay’ı karşı karşıya getirdi. Odabaş, Mülkiye Can’ı kendi dönemlerinde mağdur etmediklerini belirterek, “Alacaklının borcunu MARSİAD ödemezse biz ödeyeceğiz” dedi ve yeni yönetimle ilgili sert açıklamalarda bulundu. Okan Oktay ise, Odabaş’ın, ikili ilişkilerinden kalan borçları kendilerine ödetmek istediğini iddia etti. Oktay, Mülkiye Can ile ilgili olarak ise “Buranın çalışanı olduğuna dair bir belgesi bile yok” açıklamasında bulundu.

SON KEZ ADAY OLACAKTIM
Konuyla ilgili konuşan Odabaş, şunları kaydetti: “2002 yılında kurucu başkanlığını yaptığım MARSİAD’da 9 yıl boyunca görev yaptım. Bu zaman zarfında birçok projeye ve etkinliğe imza attık. Başkanlık dönemimde iki projem daha vardı, bunlar KOBİ, OSB ve Organik Tarım projesiydi. Bu projeler iktidar partisinin ‘evet’ demesine kalmıştı ve MARSİAD yönetiminin yapacağı genel kurulunda son kez aday olacaktım. Yönetim kurulu, benim iktidar partisiyle ters düştüğümü söyleyerek aday olmamamı söyledi.

CEBİMDEN 200 BİN TL HARCADIM
Ben de onlara ‘Aday olurken kurumun giderlerini karşılayabilecekseniz aday olun’ dedim. Onlar derneği borçlarını bile bile aday oldu. Burası benim çocuğum gibi. MARSİAD’a 9 yıl emek verdim. Resmi kayıtlar dışında cebimden dernek için 200 bin TL harcadım. Resmi kayıtlarda da 40 bin TL alacağım var. Yeni yönetimde bulunan başkan Okan Oktay’ın 7, İbrahim Debreli’nin 5, Ali Karslı’nın 5, Bülent Kolaylı’nın 5, Hüseyin Pancar’ın 5 ve Esat Şen’in 5 aylık aidat borcu bulunuyor. Yönetimin içinde hiç aidat borcu ödemeyenler bile var.

BORÇLARDAN HABERLERİ VARDI
Bu yönetim, kendince liste düzenleyip genel kurula katıldı ve oy kullandı. Derneğe borcu olan üyeler oy kullanamaz. Kongrede şu an ki yönetimin kazanmasını istedim. Başkanın dahi oy kullanma hakkı yokken ben oy kullanmasını sağladım. Seçimden önce de aday olan yönetimle oturdum konuştum. Borcu ödeyecekseniz aday olun dedim. Yeni yönetimin tüm borçlardan haberi vardı. Kendi dönemimizde alacaklı Mülkiye Can’ı hiçbir zaman mağdur etmedik.

400 TL’LİK FATURA İÇİN
Alacaklının borcunu MARSİAD ödemezse biz ödeyeceğiz. Can’a senedi verdiğimizde de ‘parayı yeni yönetim ödemezse yasal yollara başvur’ demiştik. Mevcut yönetim, orada çalışan sekretere benim içeri alınmamam konusunda talimat verdi. Hatta kurucu başkan olmama rağmen, üyelikten bile silmişler. Onlara tavsiyem şu bedavacılığı bırakıp borçları ödesinler, ödeyemiyorlarsa bu işi bıraksınlar. 400 liralık fatura yüzünden derneğin telefon numarasını değiştirmesinler, MARSİAD şerefli bir kurumdur.

BİZE ÖDETMEK İSTİYOR
Biz 9 yıl boyunca şerefli bir şekilde koruduk, leke getirmeye kimsenin hakkı yok. Bu olayların ardından artık, dünyada da ahrette de yakalarını bırakmayacağım.” Mevcut başkan Okan Oktay ise konu ile ilgi açıklamalara karşılık vererek, şunları söyledi: “Bahri Odabaş, geçmiş dönemde, ikili ilişkileri nedeniyle borçlar oluşturmuş. Bu borçları MARSİAD’a ödetmek istiyor. Odabaş, 9 yıl görev yaptı, bin 800 liralık elektrik faturasının borcunu biz ödedik. Başkanlık yaptı fakat görevini kötüye kullandı.

BURANIN ÇALIŞANI DEĞİL
MARSİAD çalışanı olarak gösterilen ve dava açan Mülkiye Can ise buranın çalışanı olduğunu kanıtlayacak her hangi bir belgeye sahip bile değil. Odabaş kongreyi kaybedince, dernekten para almaya çalıştı. Bu konu hakkında avukatlarımızla görüştük ve bu olayın peşini bırakmayacağız.” Oktay son olarak konuyla ilgili yarın saat 11.00 de MARSİAD binasında basın açıklaması yapacağını kaydetti.

18 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR